Sobieszczańska: "Kilka dni lata" to książka o szukaniu sensu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 14:06
- Kluczem jest przekonanie, że mamy szansę zmieniać swój los zawsze, gdy coś nam w nim doskwiera - mówiła Małgorzata Sobieszczańska o książce "Kilka dni lata".
Audio
  • Małgorzata Sobieszczańska opowiada o powstawaniu książki "Kilka dni lata" i swojej pracy literackiej (Pani tomu/Czwórka)
Małgorzata Sobieszczańska opowiadała o książce Kilka dni lata
Małgorzata Sobieszczańska opowiadała o książce "Kilka dni lata" Foto: Wojciech Kusiński/PR

Okł. książki Okł. książki

To historia trzech kobiet, żyjących obok siebie w jednym mieszkaniu. - Opowieść o rodzinie, ludziach, którzy trafiają na siebie i próbują stworzyć bliskość mimo ograniczeń, i bagażu doświadczeń, jakie każdy ze sobą ma. Pisząc, zastanawiałam się, jak bardzo jest to trudne, które momenty są najbardziej bolesne i nie pozwalają na nawiązanie relacji - mówiła Sobieszczańska.

Pisarka wspominała także swoją pracę nad książkami dla najmłodszych. - Jakakolwiek forma tworzenia wymaga poważnego, partnerskiego potraktowania osoby, dla której się to robi i nie ma znaczenia, czy chodzi o dziecko, czy osobę dorosłą – tłumaczyła w Czwórce.

Sobieszczańska opowiedziała w Czwórce o tym, dlaczego droga do pisania scenariuszy wiedzie przez pracę dziennikarza i zdradziła, czemu wciąż nie może rzucić palenia.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Małgorzata Sobieszczańska (dziennikarka, aktorka, scenarzystka, autorka książki "Kilka dni lata")

Data emisji: 9.07.2015

Godzina emisji: 19.00

kd/kul

Czytaj także

Edward Stachura - żył, stojąc cały czas "na baczność"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 09:00
Teksty Stachury śpiewa wielu artystów, m.in. Stare Dobre Małżeństwo, Hey. O biografii poety poety i pisarza pt. "Buty Ikara", opowiadał w Czwórce jej autor, Marian Buchowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miłada Jędrysik - kobieta, która pojechała na wojnę

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 18:00
Zawód korespondenta wojennego wykonywany jest głównie przez mężczyzn. Ale wojenne konflikty relacjonowała także Miłada Jędrysik.
rozwiń zwiń