Rebeka: chcemy się pozbyć wszelkich hamulców

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 12:00
Debiutancki album duetu Rebeka "Hellada" z 2013 roku, ubiegłoroczna EP-ka "Breath" i trasa "Breath Tour 2014" potwierdziły pozycję grupy na polskim rynku. Czy przyszedł czas na muzyczną zmianę?
Audio
  • Iwona Skwarek o najciekawszych koncertach duetu Rebeka w ubiegłym roku, a także zawodowych planach grupy (Czwórka/Prywatka)
Czy Iwona Skwarek z grupy Rebeka ma aspiracje, by tworzyć w nurcie etno?
Czy Iwona Skwarek z grupy Rebeka ma aspiracje, by tworzyć w nurcie etno?Foto: Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC

Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny zawojowali zestawienia i listy najważniejszych wydawnictw. I choć to jeszcze nie czas na podsumowania, doświadczenia koncertowe zdobyte nie tylko w Polsce, ale m.in. w Korei, pozwalają im spojrzeć na własną twórczość z dystansem. - W naszych głowach wiele się pozmieniało, dojrzało, ale też trochę "zdziczało". Mam nadzieję, że teraz nie będzie już żadnych hamulców - mówiła Skwarek.

Wokalistka przyznała także, że marzy dziś o karierze na miarę amerykańskiego duetu CocoRosie, wykonującego muzykę z nurtu indie rock, trip hop i dream pop. Zdradziła także, co czeka Rebekę w najbliższej przyszłości. Wiele będzie się działo. - Boję się, by nie stracić słuchaczy - mówiła Skwarek.

***

Tytuł audycji: Prywatka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Iwona Skwarek, wokalistka duetu Rebeka

Data emisji: 10.01.2015

Godzina emisji: 20.00

(kd/jp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lari Lu: chciałabym schować świat w kolorowej bańce

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 12:40
Jeśli lubisz Björk, Lamb, Lykke Li, Apparat albo Bonobo - posłuchaj Lari Lu. To pseudonim artystyczny wokalistki, która pierwsze kroki na scenie stawiała w Varius Manx.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mr. Leenknecht - między elektroniką a street artem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 10:50
O swoim stylu mówi "from beats to bossa, from hop to house". Mr. Leenknecht, czyli Martin Leenknecht przyznał w Czwórce, że muzyka nie jest jego jedyną pasją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sonar Soul - muzyka przesiąknięta architekturą

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 18:00
Sonar Soul, czyli Łukasz Stachurko, realizuje się w muzyce, ale kocha też projektowanie wnętrz, pasjonuje go design. Przyznaje, że nie potrafi się zatrzymać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fair Weather Friends: po "Hurricane Days" jesteśmy optymistami

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 19:00
We wrześniu 2014 światło dzienne ujrzał ich debiutancki, świetnie przyjęty krążek "Hurricane Days". Muzycy mają sporo motywacji i już piszą piosenki na kolejną płytę.
rozwiń zwiń