Glaca, Borysewicz i Peja w utworze dla medyków

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 14:30
W trakcie izolacji wielu artystów z całego świata zaangażowało się w nowe projekty. Wspólnie z Peją i Janem Borysewiczem nowy singiel stworzył także Glaca. Utwór został zadedykowany medykom walczącym z koronawirusem.
Audio
  • Muzyka w podziękowaniu za walkę z pandemią. "Wpieramy medyków i fanów" (Rock Blok/Czwórka)
zdjęcie ilustryjne
zdjęcie ilustryjneFoto: mat. pras.

To nie pierwszy projekt, który stworzył z poznańskim raperem. Pochodzący z 2018 roku utwór pt. "Życie i samotność" w tej chwili liczy na YouTube 21 milionów wyświetleń. Jak mówił Glaca, był zaskoczony tak dużym zasięgiem i niesłabnącą popularnością tego utworu. - Spodziewałem się, że trafi do ludzi, ale nie liczyłem na tak szeroki zasięg. Wokół tego utworu nadal tworzy się historia pisana ustami osób, które do niego wracają - mówił muzyk. To, co daje im ta piosenka, opisują każdego dnia w komentarzach pod klipem. Piszą o znalezieniu wytchnienia po stracie bliskiej osoby i motywacji do pracy nad sobą. - To świadectwa osób, które są o siebie walczyć - opowiadał.

"Życie i samotność" - Peja x Glaca (2018):

- Dla mnie Peja jest rapowym poetą. Za sukcesami tych projektów stoją moim zdaniem w dużym stopniu jego wrażliwość i celne obserwacje, które przekłada na hip-hopowe wersy. W tej współpracy konfrontujemy nie tylko nasze style. Tu widoczna jest także nasza prawdziwość, którą staramy się oddawać w tekstach. Peja to raper, który przychodzi mi do głowy, gdy chcę wyjść do ludzi z mocnym komunikatem. Wiem, że to osoba, która potraktuje tę współpracę poważnie, niezależnie od komercyjnego sukcesu - dodawał.

Glaca x Peja x Borysewicz "Oddać siebie" (2020):

Artyści połączyli siły i w ramach akcji #hot16challenge stworzyli wyjątkowy singiel dedykowany wszystkim pracownikom służby medycznej i wszystkim osobom wspierającym walkę z pandemią. W utworze pojawia się także artystka z RPA, Inge Beckmann, wprowadzająca do utworu, współpracująca wcześniej przy projektach Sweet Noise. 

W klipie wystąpili m.in. Martyna Wojciechowska, trzymająca kartkę z tłumaczeniem tekstu Beckmann, pojawiły się też nadesłane z całego świata klipy od fanów, które są odpowiedzią na sytuację związaną z pandemią Covid-19. - Stworzyłem ten utwór w odpowiedzi na to, co widziałem na ulicach. Ludzie w maskach, którzy w oczach mieli strach i niepewność. Jako artyście nie wolno mi na ten temat milczeć. Opowiedziałem w nim o tym, co czuję i co widzę każdego dnia w związku z pandemią. Gotowy tekst przesłałem do Peji, który dopisał do niego swoje zwrotki. Kawałek błagał o gitarowe zakończenie. Szukałem osoby, z którą chciałbym ten numer zrealizować. Partie, które zaproponował Jan Borysewicz, totalnie wyrwały mnie z butów - opowiadał. 

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Glaca (muzyk)

Data emisji: 22.05.2020

Godzina emisji: 22.04

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

List Otwarty: "Hologramy" to wypadkowa naszych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 22:01
Od początku założeniem grupy było przełamywanie barier gatunkowych w muzyce i do dziś muzycy Listu Otwartego konsekwentnie tej dewizy się trzymają. - To praca kolektywna, każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do brzmienia tego albumu - mówią w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lesław o "Alfa Centauri": chciałem nagrać płytę idealną

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:01
"Alfa Centauri" to nadchodzący wielkimi krokami krążek Komet. - Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Chciałem nagrać płytę, która byłaby pikiem moich możliwości – mówił Lesław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atme w akustycznym wydaniu. "To nasza nowa droga"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 23:02
Po wydaniu debiutanckiego krążka "State of Necessity" muzycy z grupy Atme zrealizowali kilka zagranicznych tras koncertowych, a ostatnio nagrali także koncert akustyczny. - Granie bez prądu stało się nowym kierunkiem naszej muzyki - mówił w Czwórce Łukasz "Luke" Pawełoszek, wokalista i tekściarz zespołu.
rozwiń zwiń