Paulina Holtz lubi dać sobie w kość

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 19:08
W zawodzie aktora forma fizyczna jest niezwykle istotna. Doskonale wie o tym Paulina Holtz, która przyznaje wprost, że lubi się zmęczyć i przedkłada to nad bierną formę odpoczywania. Ostatnio zapałała pasją do treningu ze specjalnie przygotowanymi odważnikami - "kettlebells".
Audio
  • Rolki, deskorolka, biegi, a teraz trening z ketlami - Paulina Holtz uwielbia aktywnie spędzać czas (Czwórka/Rozbiegani)
Paulina Holtz
Paulina HoltzFoto: PAP/Stach Leszczyński

Już w najbliższych dniach przed aktorką duże wydarzenie. Wówczas w Teatrze Powszechnym odbędzie się premiera przedstawienia "Dzienniki Majdanu". - Dobra kondycja odegra ogromną rolę, bo to spektakl bardzo wymagający ruchowo. Po ciężkich próbach jeszcze bardziej doceniam, że biegam i ćwiczę - przyznała ze śmiechem Holtz, goszcząca w programie Kariny Terzoni "Rozbiegani".
Aktorka szczerze przyznała, że niezwykle często jest zmęczona. W przeciwieństwie jednak do wielu osób, które odczuwając fizyczne przesilenie decydują się na bierny odpoczynek, w postaci chociażby leżenia na kanapie, ona jeszcze mocniej daje sobie w kość. - To zawsze kwestia wyboru. Można iść pobiegać albo tego nie zrobić. Zrobić trening ketlowy, który trwa 25 minut, i dopiero wtedy położyć się na kanapie. A najczęściej chyba jest tak, że wymówki o braku czasu to tylko próba usprawiedliwienia samego siebie, bo wystarczyłoby zagospodorwać chwile spędzone przed telewizorem albo komputerem - przekonywała.
PRZECZYTAJ: Paulina Holtz ceni łotrzyka po przejściach

Aktywność fizyczna Holtz nie ogranicza się do jednej dyscypliny. Uprawia biegi, kiedyś jeździła na deskorolce, rolkach. Nie ciągnęło jej za to w ogóle do sportów wodnych, nie przepada również za zimowymi. - Do biegania przekonywałam się bardzo długo. Na krótkich dystansach wypadałam fatalnie, ale odczuwałam predyspozycje do tych dłuższych - wspominała.


Ostatnio Paulina Holtz odkryła rodzaj ćwiczeń ze specjalnie przygotowanymi odważnikami, zwany "kettlebells". Jest to rodzaj treningu funkcjonalnego. Poprawia ruchomość stawów, angażuje całe ciało, a przy tym buduje siłę i wytrzymałość. - Gorąco namawiam do tego treningu! Są to odważniki kulowe. Często pojawiają się w różnych salach ćwiczeń. Od klasycznych hantli różnią się tym, że mają przesunięty środek ciężkości. To sprawia, że za każdym razem podnosząc ketla do góry, musisz stabilizować np. cały bark, łokieć, staw. W ten sposób całe ciało jest napięte - wyjaśniła aktorka.
Zobacz także: Trening z Kariną Terzoni i Tomkiem Romanowskim <<<
Więcej o ćwiczeniach z ketlami i sposobach Pauliny Holtz na dobre samopoczucie - w nagraniu audycji "Rozbiegani" .
ac/mm

Czytaj także

Paweł Deląg: kino to mój sposób na życie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 15:00
Paweł Deląg znany jest m.in. z filmów "Lista Schindlera" i "Szamanka", a także z serialu "Ojciec Mateusz". W Czwórce opowiedział o kulisach aktorstwa i swoim dzieciństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skutecznie dbać o formę? Obejrzyj film i trenuj z Czwórką!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 17:55
W poniedziałkowe wieczory w audycji "Rozbiegani" dziennikarka Czwórki Karina Terzoni zachęca do wspólnego trenowania. Tylko u nas trener i dietetyk Tomek Romanowski prezentuje specjalnie opracowane ćwiczenia. Wystarczy obejrzeć film i zrobić pierwszy krok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karina Terzoni i Tomek Romanowski prezentują kolejny trening

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 17:55
W poniedziałkowej audycji "Rozbiegani" zaprosiliśmy was na kolejny trening z Kariną Terzoni i Tomkiem Romanowskim. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego kenijscy biegacze tak świetnie radzą sobie w Polsce
rozwiń zwiń