Street workout. Miasto jako fitness club

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 14:00
- W treningu chodzi o to, żeby się nie popsuć, tylko być zdrowym. A kalistenika jest pre-rehabilitacyjna i nie obciąża stawów - przekonują trenerzy z Ghetto Workout Poland.
Audio
  • Co to jest kalistenika i dlaczego warto ją trenować? (Rozbiegani/Czwórka)
W ubiegłej dekadzie Polacy szturmowali siłownie i kluby fitness, teraz coraz chętniej do treningu wykorzystują miejską infrastrukturę
W ubiegłej dekadzie Polacy szturmowali siłownie i kluby fitness, teraz coraz chętniej do treningu wykorzystują miejską infrastrukturęFoto: Pixabay/RyanMcGuire/dom. publiczna

Kalistenika, zwana także street workoutem, to nic innego jak ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała, często z wykorzystaniem infrastruktury miejskiej. Ćwiczyć można w zasadzie wszędzie, jednak aby robić to w sposób prawidłowy i odpowiedzialny, warto trenować pod okiem doświadczonego instruktora. - Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie są wysportowane i mogą narazić się na kontuzję. Na przykład z powodu źle wykonanych ćwiczeń rozciągających - tłumaczą Marek Pasierbski i Piotr Szwiec.

Czytaj także
bajkał pixa 1200.jpg
Piotr Hercog. Nie pokonały go mróz, lód i śnieg

O rosnącej popularności tego sportu może świadczyć fakt, że pojawia się u nas coraz więcej parków street workoutowych. Goście Czwórki wyjaśniają, jak należy zagospodarować przestrzeń, żeby była przyjazna dla uprawiających tę dyscyplinę i na co zwrócić szczególną uwagę podczas treningu.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Marek Pasierbski i Piotr Szwiec (Ghetto Workout Poland)

Data emisji: 19.03.2016

Godzina emisji: 11.00

kul/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bloger Łukasz Remisiewicz o diecie biegacza

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 08:00
Kiedyś ważył ponad 100 kg, dziś jest szczupły i wysportowany, a swoim stylem życia zaraża tysiące internautów. Poznajcie autora bloga "RunEat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maratony i biegi górskie. Sezon na sport w pełni!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 12:43
W sobotniej audycji "Rozbiegani" w studiu pojawił się m.in. Marcin Dulnik - polski ambasador maratonu w Budapeszcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wings For Life - bieg, który jednoczy sportowców

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 14:48
Wings For Life World Run to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także sposób, by nieść pomoc innym. Podczas obu dotychczasowych edycji imprezy zebrano łącznie ponad 7 mln euro na badania nad urazami rdzenia kręgowego.
rozwiń zwiń