Sport - by być zdrowym, a nie modnym

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 16:15
- Każda osoba myśląca poważnie o sporcie powinna zrobić sobie badania - mówi dietetyczka Katarzyna Biłous. - Polacy niestety są z tym na bakier.
Audio
  • Dietetyczka Katarzyna Biłous wyjaśnia jakie znaczenie dla sportowca ma zbilansowana dieta i badania zdrowotne (Rozbiegani/Czwórka)
Postaraj się, żeby pierwszy posiłek zjeść godzinę po przebudzeniu. Właśnie wtedy twój organizm potrzebuje najwięcej energii
Postaraj się, żeby pierwszy posiłek zjeść godzinę po przebudzeniu. Właśnie wtedy twój organizm potrzebuje najwięcej energiiFoto: Pixabay/bzwei/dom. publiczna

- Podczas zawodów dajemy z siebie 200 procent tego, co na treningach i nasze ciało czasem tego nie wytrzymuje, pojawiają się zasłabnięcia. Nieprzygotowanie treningowe i zdrowotne daje o sobie znać - mówi Czwórkowy gość, ekspertka do spraw żywienia sportowców, terapeuta zaburzeń żywienia.

Katarzyna Biłous, autorka książki "Dieta i trening. Jak zdrowo budować siłę i wytrzymałość", podkreśla, że wcale nie trzeba wiele trudu, by stworzyć profesjonalny plan żywienia pod treningi. Jej zdaniem należy przede wszystkim pamiętać o tym, czego łaknie nasz organizm.

Gość Kariny Terzoni wyjaśnia również czym jest glikogen i zdradza, kiedy boczki przestają topnieć, a spalamy mięśnie.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Katarzyna Biłous (dietetyczka, ekspertka do spraw żywienia osób aktywnych, sportowców)

Data emisji: 9.04.2016

Godzina emisji: 11.00

pj/bch

Czytaj także

Miód, dżem, cukierki. Biegaczu, jedz słodycze!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 17:00
Dietetyczka Katarzyna Biłous przekonuje, że sportowiec może sobie pozwolić na więcej słodkości. - Zdrowe odżywianie u biegaczy jest zupełnie czymś innym niż u osób, które siedzą przed telewizorem - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Wieszczek: pomagam, biegając

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 14:39
Aktor Krzysztof Wieszczek opowiedział w Czwórce o swojej pasji - bieganiu. Dzięki niej zaangażował się w działanie na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
rozwiń zwiń