Jak zakochać się w bieganiu? "Najlepiej po swojemu"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 12:17
- Jest wielu biegowych ekspertów, którzy mają wiele cennych rad. Tymczasem każdy z nas jest inny. Dla mnie ważne jest, by robić to po swojemu, nawet jeśli popełnia się błędy. Wtedy bieganie będzie sprawiać prawdziwą radość - przekonuje Anna Szczypczyńska, autorka bloga "Panna Anna biega" i książki "Jak zakochać się w bieganiu".
Audio
  • Anna Szczypczyńska - autorka bloga "Panna Anna biega" o tym jak postawić pierwszy krok na biegowej ścieżce (Rozbiegani/Czwórka)
Blogerka Anna Szczypczyńska zebrała własne doświadczenia, podpytała specjalistów i napisała książkę, która może się przydać każdej z nas (na zdjęciu z Kariną Terzoni)
Blogerka Anna Szczypczyńska zebrała własne doświadczenia, podpytała specjalistów i napisała książkę, która może się przydać każdej z nas (na zdjęciu z Kariną Terzoni)Foto: Czwórka

Anna Szczypczyńska Nieregularny tryb życia nie sprzyja planowaniu treningów. Ale nie jest to niewykonalne. Wymaga więcej gimnastyki, ale się opłaca

W książce blogerka omawia kwestie, które są najczęściej poruszane w rozmowach z biegaczami - tymi początkującymi i tymi, którzy stracili motywację. - Książka powstawała z myślą o tych, którzy chcą zacząć przygodę z bieganiem, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. W trakcie pracy okazało się, że piszę dla kobiet - wyjaśnia Anna Szczypczyńska.

W poradniku Panny Anny znajdziemy wskazówki m.in. jak wybrać buty do biegania, co jeść przed treningiem. Nam Anna Szczypczyńska opowiada także, jak dbać o dietę na etacie w korporacji i kiedy trenować, jeśli jest się mamą maluszka.

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Anna Szczypczyńska (autorka bloga "Panna Anna biega")

Data emisji: 25.03.2016

Godzina emisji: 10.15

kul/ei

Czytaj także

Joanna Jóźwik: w sporcie wyczynowym liczą się szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 11:50
- Biegacz nie samym bieganiem po lesie uzyska wynik. Musi też zwrócić uwagę na to, co je, jak się regeneruje i jak ćwiczy - przekonuje Joanna Jóźwik, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Zurychu w biegu na 800 metrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Body pump. Trening ze sztangą nie tylko dla siłaczy

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 13:12
Body Pump to forma treningu, która wykorzystuje w różny sposób ciężary, sztangi i ciało. - W body pump nie ważne jest obciążenie. Chodzi o to, by wykonywać ćwiczenia prawidłowo i - przede wszystkim - w odpowiednim tempie - mówił instruktor body pump Jakub Kopiński.
rozwiń zwiń