Body pump. Trening ze sztangą nie tylko dla siłaczy

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 13:12
Body Pump to forma treningu, która wykorzystuje w różny sposób ciężary, sztangi i ciało. - W body pump nie ważne jest obciążenie. Chodzi o to, by wykonywać ćwiczenia prawidłowo i - przede wszystkim - w odpowiednim tempie - mówił instruktor body pump Jakub Kopiński.
Audio
  • Co powinieneś wiedzieć o body pump i dlaczego warto spróbować tej dyscypliny? Rozmowa z Jakubem Kopińskim (Rozbiegani/Czwórka)
Body pump to nie tylko przyjemność z ćwiczeń, ale też sposób na świetnie wyrzeźbioną sylwetkę
Body pump to nie tylko przyjemność z ćwiczeń, ale też sposób na świetnie wyrzeźbioną sylwetkęFoto: Pixabay.com/MrTommy/CC0 Public Domain

UltraTrailAustralia 1200.JPG
Jak się biega po Australii?

Coraz większej liczbie trenujących zależy nie tylko na szczupłej sylwetce, ale także sile i dobrze rozbudowanej masie mięśniowej. Dlatego, jak przekonywał w Czwórce instruktor Jakub Kopiński, body pump to nie jest trening wyłącznie dla mężczyzn. - To połączenie ćwiczeń kardio, które spalają kalorie i tkankę tłuszczową z treningiem siłowym, dlatego to dobry pretekst, by zachęcić mężczyzn do odwiedzania sal fitness - opowiadał gość Karin Terzoni.

Tłumaczył, jak wyglądają zajęcia body pump. - Są podzielone na 10 części, które obejmują różne grupy mięśniowe, dlatego nie jest prawdą, że trenuje się wyłącznie ramiona i ręce, ale właściwie całe ciało - mówił ekspert. - Od nas samych zależy też, jakie ciężary weźmiemy na swoje barki, a wykonując mnóstwo powtórzeń, spalamy bardzo dużo kalorii.

Jaki związek z ćwiczeniami ma muzyka i dlaczego mekką trenujących body pump jest Nowa Zelandia? Jak zostać instruktorem tej dyscypliny sportu? O tym także mówił Jakub Kopiński. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy Kariny Terzoni.

Jakub Kopiński Na zajęcia może przyjść każdy, kto nie ma przeciwwskazań ze strony lekarza. To od ćwiczących zależy, jakie ciężary będą podnosić 

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Jakub Kopiński (instruktor body pump)

Data emisji: 21.01.2017

Godzina emisji: 10.05

kd/mz

Czytaj także

Kluby fitness. "Ten rynek szybko się rozwija"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 13:23
Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka od ponad dwóch lat testują siłownie i kluby fitness na terenie całego kraju. Jak twierdzą, przez ten czas wiele zmieniło się na tym rynku, a klienci klubów mają powody do radości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Jóźwik: w sporcie wyczynowym liczą się szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 11:50
- Biegacz nie samym bieganiem po lesie uzyska wynik. Musi też zwrócić uwagę na to, co je, jak się regeneruje i jak ćwiczy - przekonuje Joanna Jóźwik, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Zurychu w biegu na 800 metrów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zaradnik domowy. Soda, ocet i sól rozwiążą wszystkie problemy!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 15:00
- To niby prawda stara jak świat, ale o niej nie pamiętamy. I biegamy do sklepu po pachnący rajskim kwieciem detergent do wszystkiego, gdy rozwiązanie mamy w kuchennej szafce - opowiada Kasia Dyna, autorka "Gospodyny. Zaradnika domowego"
rozwiń zwiń