Trening w upale. Wiemy, jak go przeżyć!

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 14:20
- W upalne dni naszym sprzymierzeńcem na treningu będzie woda. Ale z solą - mówi dietetyczka i trenerka żywienia Katarzyna Biłous.
Audio
  • Jak trenować, co jeść i ile pić w upale? (Rozbiegani/Czwórka)
W pełnym słońcu i upale trening powinien wyglądać inaczej niż zazwyczaj. W takie dni warto też wziąć pod lupę swoje menu (zdj. ilustracyjne)
W pełnym słońcu i upale trening powinien wyglądać inaczej niż zazwyczaj. W takie dni warto też wziąć pod lupę swoje menu (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/lzf

Katarzyna Biłous Kupując napoje izotoniczne, warto zwracać uwagę na ich skład. Biegacze zdecydowanie powinni unikać barwników takich jak żółcień chinolinowa, czerwień koszenilowa i błękit brylantowy

Temperatura, jaka towarzyszyła nam w ostatnich dniach, nie oszczędzała biegaczy. Zwłaszcza tych, którzy nie zadbali o ty, by dobrze nawodnić swój organizm. - Pić należy z głową. Nie tylko wodę, ale też napoje przeznaczone dla sportowców, najlepiej przyrządzane w domu - mówi ekspertka.

Dziennie powinniśmy dostarczać organizmowi 2,5 litra płynów. - Wlicza się w to wodę, ale też na przykład zupy i soki zawarte w owocach - wyjaśnia Biłous.

Oprócz picia ważne jest też to, co jemy. Z jakich potraw powinniśmy zrezygnować, a przynajmniej je ograniczyć? Czego jeść i pić więcej? Jakich zachowań unikać podczas treningu, by sobie nie zaszkodzić? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Katarzyna Biłous Żeby przygotować napój izotoniczny w domu, wystarczą nam sól, woda i trochę węglowodanów. Na przykład miód albo syrop klonowy

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Katarzyna Biłous (dietetyczka i trenerka żywienia)

Data emisji: 12.08.2017

Godzina emisji: 10.15

kul/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

The Colour Run - najszczęśliwsze 5 kilometrów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 13:44
Cykl The Colour Run to ponad 300 imprez biegowych organizowanych w ponad 50 państwach na świecie. - W tych zawodach najważniejszy jest fun i to, że nie musimy się ścigać. Możemy przebiec, przejść albo przetańczyć całą trasę - mówiła Sandra Gruszczyńska, współorganizatorka biegu w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pojedynek mistrzów - Korzeniowski vs Korzeniowski

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 12:40
Podczas tegorocznych zawodów Ironman w Gdyni dojdzie do pojedynku dwóch mistrzów sportu. - Udział w triathlonie to trochę powrót do dzieciństwa, na podwórko, gdzie uprawiało się wiele różnych dyscyplin - mówią Robert Korzeniowski i Paweł Korzeniowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dogoń Grodzisk Mazowiecki: wszystko robimy "na spontanie"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 14:17
Razem jeżdżą na zawody po całej Polsce i organizują własne imprezy sportowe. Zawsze świetnie się bawią i są widoczni na trasie. Jak zaczęła się ich sportowa przygoda życia?
rozwiń zwiń