Dogoń Grodzisk Mazowiecki: wszystko robimy "na spontanie"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 14:17
Razem jeżdżą na zawody po całej Polsce i organizują własne imprezy sportowe. Zawsze świetnie się bawią i są widoczni na trasie. Jak zaczęła się ich sportowa przygoda życia?
Audio
  • O sportowej pasji i kolejnych startach w zawodach - rozmowa z członkami grupy Dogoń Grodzisk Mazowiecki (Rozbiegani/Czwórka)
Członkowie Dogoń Grodzisk Mazowiecki i Karina Terzoni w Czwórce
Członkowie Dogoń Grodzisk Mazowiecki i Karina Terzoni w CzwórceFoto: Czwórka

korzeniowscy 1200.jpg
Pojedynek mistrzów: Korzeniowski vs. Korzeniowski

- Przed większymi wydarzeniami sportowymi umawiamy się w sieci, a potem po prostu dobrze się bawimy, staramy się, by było zawsze głośno, fajnie i wesoło - przekonywali członkowie Dogoni w Czwórce. Ich grupa biegowa liczy już ponad setkę biegaczek i biegaczy, organizuje też spotkania biegowe dla mniej i bardziej zaawansowanych. - Pokonujemy dystanse od 10 nawet do 20 km. Wplatamy czasem interwały, bywa, że biegamy po lesie - opowiadał Marcin Kuldanek.

Członkowie Dogoni wezmą udział m.in. w Biegu Powstania Warszawskiego. A na których trasach będzie można ich spotkać w kolejnych tygodniach? Jak przyłączyć się do grupy i czy każdy może to zrobić? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.


lara gessler 1200.JPG
Lara Gessler: jem więcej, ćwiczę mniej, wyglądam lepiej

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Katarzyna Topolewska, Maja Kwapińska i Marcin Kuldanek (grupa biegowa Dogoń Grodzisk Mazowiecki)

Data emisji: 28.07.2017

Godzina emisji: 10.15

kd/mc

Czytaj także

Joanna Jóźwik: w sporcie wyczynowym liczą się szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 11:50
- Biegacz nie samym bieganiem po lesie uzyska wynik. Musi też zwrócić uwagę na to, co je, jak się regeneruje i jak ćwiczy - przekonuje Joanna Jóźwik, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Zurychu w biegu na 800 metrów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zakochać się w bieganiu? "Najlepiej po swojemu"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 12:17
- Jest wielu biegowych ekspertów, którzy mają wiele cennych rad. Tymczasem każdy z nas jest inny. Dla mnie ważne jest, by robić to po swojemu, nawet jeśli popełnia się błędy. Wtedy bieganie będzie sprawiać prawdziwą radość - przekonuje Anna Szczypczyńska, autorka bloga "Panna Anna biega" i książki "Jak zakochać się w bieganiu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przebiegł 366 maratonów w 366 dni. "Sport daje chęć do życia"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 15:10
Chciał dać innym impuls do wyjścia z nałogu alkoholowego. Powiedział: "Przebiegnę 366 maratonów z rzędu, będę biegał codziennie, a ty w tym czasie bądź trzeźwy". Tak zrobił, a potem napisał książkę "Wytrwać w biegu". Ryszard Kałaczyński zagościł w Czwórce.
rozwiń zwiń