Szlak Beskidzki w 108 godzin. "Biegłem słuchając siebie"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 11:21
Ultramaratończyk Rafał Bielawa ustanowił w październiku nowy rekord Głównego Szlaku Beskidzkiego - pokonał 510 km w 108 godzin i 55 minut. Co przeżył na trasie i jak wspomina ten dystans?
Audio
  • Rekord Głównego Szlaku Bieszczadzkiego - rozmowa z Rafałem Bielawą (Rozbiegani/Czwórka)
Rafał Bielawa i Karina Terzoni w studiu
Rafał Bielawa i Karina Terzoni w studiuFoto: Czwórka

jerzy gorski 1200.jpg
Gdy słabość staje się siłą. Historia Jerzego Górskiego

Pierwszy ras trasę Głównego Szlaku Beskidzkiego pokonał dwa lata temu wraz z przyjacielem. Dzień po przekroczeniu mety postanowił, że następnym razem zrobi to szybciej. I udało się. - Musiałem "wejść" w ten bieg, znaleźć własny rytm, poczuć siebie na szlaku, skupić się i wyciszyć. Po prostu biec swoje. Biegnąc w grupie i rozmawiając można więcej stracić niż zyskać - wspominał w Czwórce.

Jak przygotowywał się do tego startu, jakiego wsparcia potrzebował, kto pomagał mu na trasie i jak wyglądały jego treningi? Jak zorganizował przedsięwzięcie, którym było bicie rekordu i dlaczego, jak przekonywał w Czwórce - nie będzie już powracał na ten szlak, lecz poszuka nowych wyzwań? Jak wspomina nocne etapy tego biegu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.


rozbiegani Łemkowyna Ultra Trail 1200.jpg
Łemkowyna Ultra Trail. 150 km dla prawdziwych twardzieli

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Rafał Bielawa (ultramaratończyk, biegacz)

Data emisji: 11.11.2017

Godzina emisji: 10.15

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fit Lovers: sześciopak robi się w kuchni, nie na siłowni

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 12:00
- Żeby zmienić życie na lepsze potrzebujesz 52 tygodni - przekonują autorzy bloga "Fit Lovers". - Tylko wtedy można utrwalić dobre nawyki i nie obawiać się efektu jo-jo oraz natychmiastowego powrotu do starych zwyczajów - dodają.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przebiegł 366 maratonów w 366 dni. "Sport daje chęć do życia"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 15:10
Chciał dać innym impuls do wyjścia z nałogu alkoholowego. Powiedział: "Przebiegnę 366 maratonów z rzędu, będę biegał codziennie, a ty w tym czasie bądź trzeźwy". Tak zrobił, a potem napisał książkę "Wytrwać w biegu". Ryszard Kałaczyński zagościł w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trening zawodowca". Jak biegać profesjonalnie, będąc amatorem?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 16:40
- Presja społeczna, by biegać "szybciej, lepiej, mocniej i dalej" nie powinna być dla nas tak ważna, jak nasze zdrowie. Tymczasem często to właśnie wyniki liczą się najbardziej, a to błąd - mówił Dorian Łomża, autor książki "Trening zawodowca".
rozwiń zwiń