Przebiegł 366 maratonów w 366 dni. "Sport daje chęć do życia"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 15:10
Chciał dać innym impuls do wyjścia z nałogu alkoholowego. Powiedział: "Przebiegnę 366 maratonów z rzędu, będę biegał codziennie, a ty w tym czasie bądź trzeźwy". Tak zrobił, a potem napisał książkę "Wytrwać w biegu". Ryszard Kałaczyński zagościł w Czwórce.
Audio
  • Jak uciec przed nałogiem w sport - rozmowa z Ryszardem Kałaczyńskim (Rozbiegani/Czwórka)
Ryszard Kałaczyński i Karina Terzoni
Ryszard Kałaczyński i Karina TerzoniFoto: Czwórka

wings for life 1200 pap.jpg
Tomasz Walerowicz - od pączka do maratończyka

Na co dzień jest hodowcą trzody chlewnej we wsi Witunia koło Więcborka. Zrobiło się o nim głośno za sprawą wygranej w konkursie Travelery 2016 w kategorii "Wyczyn roku". Pan Ryszard bowiem - jak obiecywał - przebiegł 366 maratonów w 366 dni, ze średnim czasem 4.47 godz. I biega nadal. - Dziś wiem, że wobec maratonów trzeba mieć pokorę. Każdy z nich jest inny, do każdego trzeba się przygotować. Ale jeśli zrobimy to mądrze, to nie będzie aż tak wyczerpujący dystans - mówił gość Kariny Terzoni.

Jak Ryszard Kałaczyński inspirował swoich sąsiadów, jak zorganizował w swojej miejscowości cały "biegowy ruch" i jak wyglądało jego życie, gdy codziennie pokonywał 42 km? Jak sport pomagał mu w rozwiązywaniu życiowych problemów i czy rzeczywiście udało mu się uratować kogoś przed nałogiem? O tym także mówił w Czwórce. Opowiadał też o swojej książce "Wytrwać w biegu". Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia.


jóźwik terzoni 1200.jpg
Joanna Jóźwik: w sporcie wyczynowym liczą się szczegóły

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Ryszard Kałaczyński (maratończyk, popularyzator biegania)

Data emisji: 22.04.2016

Godzina emisji: 10.15

kd/mk

Czytaj także

Krzysztof Wieszczek: pomagam, biegając

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 14:39
Aktor Krzysztof Wieszczek opowiedział w Czwórce o swojej pasji - bieganiu. Dzięki niej zaangażował się w działanie na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak promować polskie maratony zagranicą?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 15:10
Wielu Polaków chętnie wyjeżdża na dłuższe biegi za granicę. Polskie zawody nie są już tak popularne wśród obcokrajowców. Co wpływa na taki stan rzeczy i jak można go zmienić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zakochać się w bieganiu? "Najlepiej po swojemu"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 12:17
- Jest wielu biegowych ekspertów, którzy mają wiele cennych rad. Tymczasem każdy z nas jest inny. Dla mnie ważne jest, by robić to po swojemu, nawet jeśli popełnia się błędy. Wtedy bieganie będzie sprawiać prawdziwą radość - przekonuje Anna Szczypczyńska, autorka bloga "Panna Anna biega" i książki "Jak zakochać się w bieganiu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fit Lovers: sześciopak robi się w kuchni, nie na siłowni

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 12:00
- Żeby zmienić życie na lepsze potrzebujesz 52 tygodni - przekonują autorzy bloga "Fit Lovers". - Tylko wtedy można utrwalić dobre nawyki i nie obawiać się efektu jo-jo oraz natychmiastowego powrotu do starych zwyczajów - dodają.    
rozwiń zwiń