Coach radzi: jak stawiać realne cele, by skutecznie je osiągać?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 15:22
- Na początku roku mamy tendencję do robienia wielkich planów: chcemy schudnąć, albo przebiec maraton. Gdy nie widzimy efektów, szybko przestajemy widzieć sens naszych działań. Warto taki duży cel podzielić na mniejsze cele i wówczas - gdy będziemy je osiągać - nasza motywacja będzie rosnąć - tłumaczyła Joanna Gieldarska coach zdrowia. 
Audio
  • Jak motywować się samodzielnie w domu i wytrwać w noworocznych postanowieniach? (Rozbiegani/Czwórka)
Joanna Gieldarska i Karina Terzoni w studiu
Joanna Gieldarska i Karina Terzoni w studiuFoto: Czwórka

Jak podkreślała, człowiek sam jest ekspertem od swojego życia, a coach po prostu "podsyca jego motywację do działania". - Wszystko jest w nas. Ważne są nasze wartości i to, dlaczego chcemy coś w życiu zmienić i z jakimi obszarami naszej codzienności te zmiany się wiążą - tłumaczyła ekspertka. Zdradziła też, jakimi narzędziami posługuje się podczas motywowania pacjentów. - Nie mogę powiedzieć komuś, że powinien, albo musi coś zrobić, bo to spowoduje odwrotny skutek, serię wymówek. Dlatego powody wprowadzania zmian powinny wychodzić od pacjenta - mówiła Joanna Gieldarska. Zdaniem ekspertki, coach nie ma gotowych recept na sukces swoich pacjentów. - Zanim więc przejdziemy do rzeczywistych zmian, sprawdzamy, jakie cele ma sam pacjent i co w "jego świecie" jest ważne - tłumaczyła metodologię swojej pracy.

Jak motywować się samodzielnie w domu i z jakich narzędzi korzystać, by wytrwać w noworocznych postanowieniach? Jak stosować w praktyce metodę "małych kroków" i czy rzeczywiście jest ona skuteczna? Komu wystarcza czytanie poradników, kto powinien udać się do grupy wsparcia, bądź terapeuty? Jak stawiać realne cele, by skutecznie je osiągać? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Joanna Gieldarska (coach zdrowia, trenerka fitnessu i terapeutka motywująca)

Data emisji: 13.12.2017

Godzina emisji: 10.15

kd/kk

Czytaj także

Sportowy savoir-vivre. Czego nie robić w fitness klubie?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 07:00
Czy znasz etykietę, obowiązującą w klubach fitness? - Zasady dotyczą głównie sprzętu, ale także higieny osobistej użytkowników - mówią blogerki Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka.
rozwiń zwiń