Jak złamać magiczne trzy godziny w maratonie?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 15:50
Dla jednych to marzenie, dla innych niezbędny element na drodze do samorozwoju. Wraz z zaproszonymi gośćmi podpowiadamy maratończykom, jak poradzić sobie z "magią trzech godzin".
Audio
  • Jak przygotować się do maratonu? Zacząć od nóg czy od głowy? (Rozbiegani/Czwórka)
Marcin Dulnik z córką, Jacek Wichowski i Karina Terzoni
Marcin Dulnik z córką, Jacek Wichowski i Karina Terzoni Foto: Czwórka

Czytaj także
stankiewicz katarzyna 1200.JPG
Kasia Stankiewicz jako Ironman? "Moje ciało ma dobrą pamięć"

Marcin Dulnik ten sukces osiągnął 25 lutego na maratonie w Tokio. - Bardzo dobrze przepracowałem trzy miesiące, które poprzedzały start. Po raz pierwszy tak mocno trenowałem. W ramach przygotowań przebiegłem 1200 kilometrów. To sprawiło, że jadąc do Japonii, czułem się piekielnie mocny - mówi gość Czwórki.

Trener biegania potwierdza, że dobrze zaplanowany i rozłożony w czasie trening jest niezwykle istotny, ale zanim się do niego przystąpi warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy jestem na to gotowy? - Aparat ruchu, układy mięśniowy i kostny, a nawet układ nerwowy muszą być przygotowane. Tylko wtedy mamy szansę pracować nad jakością treningu, a nie nad naszą wydajnością - podkreśla  Jacek Wichowski.


Czytaj także
joanna jędrzejczyk 1200.jpg
Mistrzowski trening z Joanną Jędrzejczyk

Jak przygotować ciało do biegowego ruchu? Co to są "prędkości śmieciowe"? Dlaczego maratończyk może uzależnić się od... prognozy pogody? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Jacek Wichowski (trener biegania, autor bloga "Running factory"), Marcin Dulnik (biegacz, autor bloga "Dulnik biega")

Data emisji: 24.03.2018

Godzina emisji: 10.17

kul

Czytaj także

"Trening zawodowca". Jak biegać profesjonalnie, będąc amatorem?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 16:40
- Presja społeczna, by biegać "szybciej, lepiej, mocniej i dalej" nie powinna być dla nas tak ważna, jak nasze zdrowie. Tymczasem często to właśnie wyniki liczą się najbardziej, a to błąd - mówił Dorian Łomża, autor książki "Trening zawodowca".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ultramaratończyk Kamil Leśniak: nie kontroluję się pod względem jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 15:55
- Staram się jeść zdrowo, nie jem za dużo "syfu", a już na pewno żadnego fast foodu. O dziwo, biorąc pod uwagę luźną atmosferę, jaka panuje w ultra, piję też coraz mniej alkoholu - mówił w Czwórce Kamil Leśniak, ultramaratończyk.
rozwiń zwiń