Strażaccy mistrzowie. "Łączymy codzienne treningi z... pracą"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 13:10
Rafał Bereza i Tomasz Grzelak to strażacy, którzy kilka tygodni temu zostali odpowiednio Mistrzem i Wicemistrzem Europy Strażaków w zawodach na Węgrzech.  
Audio
  • O treningach, kulisach swojej pracy, zaangażowaniu w sport i strażackiej codzienności opowiadają Rafał Bereza i Tomasz Grzelak (Rozbiegani/Czwórka)
Rafał Bereza i Tomasz Grzelak
Rafał Bereza i Tomasz GrzelakFoto: Rafał Bereza/arch. pryw.

_Bartomiej Przedwojewski 1200.jpg
Sportowe rekordy - strażak na biegowym szlaku

- Praca strażaka wymaga od nas sprawności fizycznej i ciągłego doskonalenia formy. Trenowanie do samej służby przerodziło się w naszym przypadku w sportową pasję. Dziś przygotowanie do zawodów to połączenie tej pasji z treningiem funkcjonalnym - tłumaczyli w Czwórce. Rafał, który trenuje od 2002 roku, pojedzie za miesiąc do USA na Mistrzostwa Świata. - Dzielę swoje treningi na trzy etapy: siłownia, wytrzymałość biegowa, m.in. pod górę i z obciążeniem, oraz technika, potrzebna do konkretnych zawodów - tłumaczył sportowiec. - Najwazniejsze jest to, by trening był zrównoważony, by żadnego z waznych elementów w nim nie zabrakło. 

Każdy z nas trenuje na tyle, na ile pozwala mu wolny czas i środki finansowe. To zależy wyłącznie od własnego zaangazowania zawodników. po prostu staramy się być najlepsi Tomasz Grzelak

Tomasz zaś od 14 lat angażuje się w trójskok, skoki w dal, czy biegi na sto metrów. - Na co dzień też trenuję w boksie crossfitowym - mówił w rozmowie z Kariną Terzoni. Świeżo upieczeni zwycięzcy mówili o łączeniu pracy ze sportem i treningiem, i o stereotypach dotyczących strażaków, które oni łamią.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Rafał Bereza (Mistrz Europy Strażaków), Tomasz Grzelak  (Wicemistrz Europy Strażaków)

Data emisji: 8.09.2018

Godzina emisji: 10.16

kd/kw

Czytaj także

Crossfit i bieganie. Wybuchowa mieszanka?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 12:39
- Crossfit i trening funkcjonalny to odwzorowanie naturalnych ruchów człowieka. Przygotowuje na każdą ewentualność w życiu - mówi w Czwórce trener Paweł Nerek. -Te dyscypliny się uzupełniają. Biegacze potrzebują siły, a crossfiterzy wytrzymałości - dodaje jego partnerka i trenerka Julita Kotecka.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Od otyłości do doskonałości". Jak zadbać o siebie?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 12:25
To motto jednego z gości audycji "Rozbiegani". Michał Piekutowski, który jako nastolatek zmagał się z nadwagą, dziś jest sportowcem i pomaga innym dbać o formę. - Zawziąłem się i w pół roku schudłem o 53 kilogramy - chwali się gość w rozmowie z Kariną Terzoni. Od czego w walce z nadwagą zacząć trening?
rozwiń zwiń