Piotr Hercog: podczas takich biegów procentuje doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 11:20
Kolejny rok sukcesów Piotra Hercoga. Jesienią wygrał morderczy bieg - Moab Endurance Run. Jak go wspomina i jakie ma plany na 2019 rok?
Audio
  • Piotr Hercog opowiada o swoich biegowych wyzwaniach i planach na nadchodzący rok (Rozbiegani/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

- Moje starty wybierane są przypadkowo W ostatnich dwóch, trzech latach, z grupą przyjaciół wymyśliliśmy taki projekt wyzwań biegowych. Przede wszystkim interesują nas piękne, fajne miejsca i w dane rejony chcemy pojechać - mówi Piotr Hercog, ultramaratończyk. - Nasze kryteria to: piękny fajny teren, który chcemy zwiedzić, jednocześnie szukamy wyzwań, które można zrealizować - dodaje. 

Startując nie zakładam zwycięstwa, trenuję i gdzieś, w duchu, myślę o jak najlepszym wyniku Piotr Hercog

- Przy Moab Endurance Run (240 mil, czyli 380 kilometrów). Zakładałem, że jeśli wszystko wykonam dobrze, będę w pierwszej dziesiątce, to będzie dla mnie fajny wyjazd i będę zadowolony - przyznaje gość Kariny Terzoni. - To był najdłuższy start w moim życiu, jeśli chodzi o biegi.  Na takim dystansie może się zdarzyć wszystko - dodaje. 

Gość Czwórki podkreśla, że do takiego startu nie da się przygotować podczas jednego sezonu treningów. Warto wykorzystywać doświadczenia z lat poprzednich. Zwraca uwagę, że Moab Endurance Run to nie tylko dystans, ale i duże przewyższenia, różnice temperatur i terenu. 

Jakie były najtrudniejsze wyzwania podczas tego biegu? Co go zaskoczyło podczas Moab Endurance Run? Czy dopadły go kryzysy? Jakie ma kolejne plany? Jakie miejsca go pociągają?
Czy jest wśród planów Piotra Hercoga coś, czego jeszcze nikt nie dokonał? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Piotr Hercog (ultramaratończyk, zwycięzca biegu Moab Endurance Run)

Data emisji: 22.12.2018

Godzina emisji: 10.14

pj

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń