Nieprzeciętny biegacz. W walce o zdrowie i sportowe rekordy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 14:21
Uciekł lekarzom spod noża i ucieka dalej, udowadniając, że dzięki determinacji, wytrwałości i wierze można osiągać rzeczy z pozoru niemożliwe. Michał Odowski, jeden z Czwórkowych finalistów plebiscytu "Nieprzeciętni 2019" właśnie przygotowuje się m.in. do wrześniowego startu w biegu na 100 km.
Audio
  • Michał Odowski opowiada o sportowej pasji (Rozbiegani/Czwórka)
Michał Odowski
Michał OdowskiFoto: Arch. prywatne

W 2016 roku zakazano mu jakiegokolwiek wysiłku fizycznego, lecz wbrew temu zdążył już zdobyć drugie miejsce w etapowym, 120-kilometrowym, międzynarodowym biegu z przeszkodami na Saharze, przebiegł też góry Kaukazu i pobił rekord Guinnessa w najdłuższym meczu piłki nożnej. - Zmieniłem po prostu nawyki żywieniowe, zacząłem bardziej o siebie dbać, ale z drugiej strony nie przesadzałem z treningami - mówił w Czwórce. - Dzięki temu dziś mogę już biegać maratony. Wszystkim biegaczom polecam regularne badania, bo wiem, że to jest bardzo ważne. 

Jak wybiera swoje cele sportowe? - Staram się wybierać cele troszkę trudniejsze, niż sądzę, że dam radę. Jeśli wysoko stawia się poprzeczkę, przygotowania również są bardziej skuteczne - mówił gość Kariny Terzoni. Teraz przygotowuje się do wrześniowego startu w biegu na 100 km. - Lubię konkretne wyzwania - tłumaczył w Czwórce.

ZOBACZ WIĘCEJ Nieprzeciętni 2019 - serwis specjalny >>>

Przy okazji sportowych wyzwań myśli również o innych i podejmuje działalność charytatywną, organizując zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebujących takich jak: WTZ Orzycka. Jak wygląda jego codzienność dzisiaj, o treningach, ale także drugiej pasji - piłce... błotnej - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie mówiliśmy także o tym, dlaczego nie warto biegać "wszystkiego i wszędzie", a dwa starty w jeden weekend to za dużo, jak łączyć bieganie z pomaganiem, a także, których sportowych wyzwań gość Czwórki się obawia.  

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Michał Odowski (ultra biegacz jeden z finalistów Plebiscytu Nieprzeciętni)

Data emisji: 5.07.2019

Godzina emisji: 10.07

kd/pj

Czytaj także

Chcesz podbić góry? Trenuj nie tylko na poziomie morza

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 11:10
- O warunkach wysokogórskich mówimy od poziomu 2600 metrów n.p.m., ponieważ od tej wysokości znacznie spada ilość dostępnego tlenu dla naszego organizmu - mówi trenerem Karol Hennig.
rozwiń zwiń