X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz podbić góry? Trenuj nie tylko na poziomie morza

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 11:10
- O warunkach wysokogórskich mówimy od poziomu 2600 metrów n.p.m., ponieważ od tej wysokości znacznie spada ilość dostępnego tlenu dla naszego organizmu - mówi trenerem Karol Hennig.
Audio
  • Karol Hennig podpowiada jak przygotować się do wyprawy wysokogórskiej (Rozbiegani/Czwórka)
Karol Hennig i Karina Terzoni
Karol Hennig i Karina TerzoniFoto: Paweł Malinowski/Czwórka

- Powyżej wspomnianej wysokości zaczyna się proces pełnej aklimatyzacji. Im jesteśmy wyżej tym tlenu jest mniej - mówi gość Kariny Terzoni. - Proces aklimatyzacji u każdego z nas przebiega różnie - dodaje. 

Gość Czwórki zaznacza, że do wysokości 3500 - 4000 m n.p.m. większość osób zdrowych przemieszcza się bez problemu, natomiast powyżej tych wysokości zaczynają się duże problemy ze zdrowiem - jeśli proces aklimatyzacji nie jest zaplanowany odpowiednio.  

- Na szczyty Mont Blanc, Kazbek, Elbrus większość osób może wchodzić - mówi trener. 

Miłka Raulin 1200 .jpg
"Każdy może zdobyć Everest. Jesteście w stanie to zrobić!"

Jak wyglądają przygotowania do wyprawy wysokogórskiej? Czemu ważne jest przygotowanie trenującego pod kątem sprawności układu ruchu, trening ukierunkowany na wyrównanie napięcia w grupach mięśniowych, nauka wzorców ruchowych czy dbanie o elastyczność tkanek? Czy jeśli mieszkamy na nizinie to treningowe wyjazdy w góry są niezbędne? Jak do wyprawy wysokogórskiej wykorzystać trening na siłowni? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Karol Hennig (trener specjalizujący się w treningu przygotowującym do wypraw wysokogórskich, szkoleniowiec kadry narodowej himalaistów w Zimowej Narodowej wyprawie na K2 w roku 2017/2018)

Data emisji: 2.03.2019

Godzina emisji: 10.10

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak schudnąć na wiosnę? "Jeść, ćwiczyć i nie powtarzać błędów"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 15:00
- Żeby schudnąć trzeba jeść. Regularnie. I ćwiczyć. Najlepiej pod okiem dobrego trenera - przekonują goście "4 biegu". Trenerzy Kasia Bigos i Andrzej Bogdał podpowiadają, jak zadbać o siebie - nie tylko na wiosnę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żyj bardziej". Jak zmienić swoje życie w 30 dni?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 09:00
"Żyj bardziej" to wyzwanie dla ludzi czynu, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu oraz szukają naturalnej możliwości rozwoju. - Jesteśmy częścią natury i zostaliśmy stworzeni do ruchu. Zachęcam więc ludzi do mądrej aktywności - mówi autor książki, Mateusz Jasiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każdy może zdobyć Everest. Jesteście w stanie to zrobić!"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 11:13
Miłak Raulin jeszcze niedawano chwaliła się tytułem najmłodszej Polki, która zdobyła Koronę Ziemi. W lutym 2019 ten tytuł oddała Grażynie. - Tytuł jest atrybutem przechodnim - mówi himalaistka. - Ja zdobywając Koronę Ziemi spełniłam swoje górskie marzenia - dodaje. 
rozwiń zwiń