Natalia Przybysz: joga jest sposobem na życie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 18:12
Jej przygoda z jogą trwa już 17 lat, a swoje pierwsze doświadczenia wyniosła z USA. - Joga podana nawet w minidawce potrafi zdziałać cuda - przekonywała wokalistka w Czwórce. 
Audio
  • O jodze, jako sposobie na życie - opowiada Natalia Przybysz (Rozbiegani/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Tadeo Camreon Grand

Wiele się w jej życiu dzieje, a niezmienne jest to, że wciąż powraca na matę. Joga rozwija jej zdaniem więź z samą sobą i możliwość odczuwania swojego ciała i energii. Natalia Przybysz postawiła na ashtangę, czyli jogę dynamiczną. Matę zabiera ze sobą także na koncerty. - W ashtandze dobre jest to, ze uczymy się własnej praktyki i nie jesteśmy zdani na nauczyciela. Znajdujemy swój rytm. Ten rodzaj jogi jest jak już napisana piosenka, którą śpiewamy sobie jak mantrę, codziennie doskonalimy sekwencję ruchów, która została dawno już wymyślona - mówiła wokalistka w rozmowie z Kariną Terzoni. 

Jak wyglądały pierwsze zajęcia z jogi Natalii Przybysz i dlaczego wokalistka postawiła na dynamiczny rodzaj jogi? Jak udaje jej się połączyć koncertowanie z codziennymi treningami? W nagraniu rozmowy także o historii tej formy aktywności, jej zaletach, sposobach na relaks i jodze, jako terapii.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której także o nowej modzie prosto z USA. W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie pracują w ogrodach m.in. osób starszych, którym ciężko byłoby wykonywać takie czynności samodzielnie. Zaprosiliśmy także na wirtualny bieg, na który nie trzeba się zapisywać.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Natalia Przybysz

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 9.07

kd

Czytaj także

Monika Mrozowska o jodze: w tym sporcie chodzi o wewnętrzny luz

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 14:04
Monika Mrozowska opowiadała w Czwórce o jodze, zdrowym odżywianiu i stylu życia, który promuje. - Na endorfiny nic nie poradzimy. Jeśli zaczynamy wkładać w coś coraz więcej fizycznego wysiłku, to paradoksalnie z czasem zacznie nam to sprawiać coraz większą przyjemność - mówiła aktorka. 
rozwiń zwiń