Karolina Erdmann serwuje trening na trudny czas

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 09:17
- Przygotowałam taki wstępny flow, który pozwala nam, przy tym całym zamieszaniu, na chwileczkę się uziemić i zatrzymać - mówi autorka metody yoga beat.
Audio
  • Karolina Erdmann opowiada o yogabeat i jodze na czas izolacji (Rozbiegani/Czwórka)
Karolina Erdmann i Karina Terzoni
Karolina Erdmann i Karina TerzoniFoto: Czwórka
Obejrzyj
Karolina Erdmann zaprasza do ćwiczeń

shutterstock bieganie biegacze dom 1200.jpg
W ćwiczenia w domu zaangażuj całe ciało

- Ten zestaw ćwiczeń jogowych pozwala rozciągnąć wszystko, zatrzymać się, żeby myśli nie wariowały, otworzyć klatkę piersiową, uspokoić oddech  - tłumaczy Karolina Erdmann. - To wszystko ma zbawienny wpływ na ten cały kołowrotek i myśli, które non stop pojawiają się w naszych głowach - dodaje. - Ten zestaw to bardzo delikatne, płynne flow, każdy może się odrobinkę lepiej poczuć.

Oddech - gdzie go szukać?

Yoga beat to autorska metoda ćwiczeń Czwórkowego gościa. Karolina Erdmann wyjęła z jogi to, co najlepsze, dodała muzykę i dużo energii. Połączyła intensywny trening funkcjonalny ze sferą duchową jogi. 

- Moja metoda jest dynamiczna. Ludzie mnie pytają, gdzie jest tu oddech, nie zdają sobie sprawy z tego, że ja cały czas w komendach mówię o tym oddechu. Nie wiedzą o tym, ale słyszą komendę o oddechu. Kluczem jest tu wydawanie dobrych komend w odpowiednim momencie - podkreśla.

ZOBACZ TAKŻE Plogging - moda na ekologiczne bieganie >>>

Joga zamiast wf-u

W Stanach Zjednoczonych, w niektórych szkołach, wprowadzono jogę jako alternatywę dla lekcji w-fu. W Nepalu kurs jogi wprowadzono, jako obowiązkowy w szkołach podstawowych. - Dla mnie to super wiadomość, coraz więcej osób docenia, jaki joga ma wpływ na nasz układ nerwowy, oddechowy, na samopoczucie, na nasze ciało i całościowy stosunek do życia - ocenia gość Czwórki.  - Cieszę się, że świat zaczyna ją doceniać - dodaje. 

Karolina Erdmann i Karina Terzoni zgodnie podkreślają, by w czasach izolacji nie rezygnować ze sportu, a korzystać z zajęć online, które oferuje wiele szkół jogu, fitnessu etc. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Karolina Erdmann (instruktorka jogi)

Data emisji: 03.04.2020

Godzina emisji: 9.17

pj/kd

Czytaj także

Fit Matka trenuje Vegenerat gotuje - złoty środek w sporcie i diecie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 11:56
- Osoby, które do mnie piszą zadają mi dwa pytania: o ćwiczenia na brzuch i o to, co jeść. Stwierdziłam, że dobrze byłoby nagrać płytę, na której znajdzie się cały zestaw treningu na brzuch i przepisy, które stworzyliśmy razem z Vegeneratem - mówiła Joanna Kajstura znana jako  Fit Matka Wariatka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Basia Tworek: łączę jogę z psychologią. Jestem naukowcem w dresie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 15:22
Ninja Jogi to metoda, którą uprawia Basia Tworek, trenerka i psycholog. W Czwórce opowiedziała o tym, jak joga uratowała jej kręgosłup.
rozwiń zwiń