Polskie Radio
Section05
gimnastyka

Jak w szkole dba się o zdrowie psychiczne oraz fizyczne dzieci i młodzieży?

W szkołach coraz częściej możemy obserwować stany napięcia nerwowego, wzmożoną agresję, czasami wycofanie, depresję. Depresja, stany około depresyjne i inne różnego rodzaju problemy u osób młodych wynikają najczęściej z problemów rozwojowych, kontaktów rówieśniczych albo problemów, z którymi dziecko zmaga się w rodzinie. 
Zobacz więcej na temat:  szkoła zdrowie zdrowie dziecka zdrowie psychiczne edukacja gimnastyka Strefa Rodzica Artur Wolski

"Pierwsza dama" Rosji przerywa milczenie ws. wojny

Cały czas trwa bezpodstawna napaść militarna Rosji na Ukrainę. To jednak nie powstrzymuje niektórych sportowców od absurdalnych wypowiedzi. Mistrzyni olimpijska w gimnastyce Alina Kabajewa, nieoficjalnie pierwsza dama Rosji, w rozmowie z agencją TASS poparła rosyjską inwazję i obarczyła winą kraje zachodnie, które krzywdzą organizacje sportowe "angażując się w niesportowe sprawy". 
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie SPORT gimnastyka artystyczna gimnastyka Władimir Putin

Poparł Putina, teraz ma problemy. Toczy się postępowanie

Podczas ostatnich zawodów PŚ w Dosze rosyjski gimnastyk Iwan Kuliak, który zajął trzecie miejsce, na podium pojawił się ze znakiem "Z" na koszulce. Symbol ten kojarzy się z rosyjską agresją na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego. Teraz Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) zamierza odpowiedzieć na szokujące zachowanie sportowca.
Zobacz więcej na temat:  gimnastyka gimnastyka sportowa SPORT wojna na Ukrainie