Polskie Radio
Section05
gimnastyka

"Pierwsza dama" Rosji przerywa milczenie ws. wojny

Cały czas trwa bezpodstawna napaść militarna Rosji na Ukrainę. To jednak nie powstrzymuje niektórych sportowców od absurdalnych wypowiedzi. Mistrzyni olimpijska w gimnastyce Alina Kabajewa, nieoficjalnie pierwsza dama Rosji, w rozmowie z agencją TASS poparła rosyjską inwazję i obarczyła winą kraje zachodnie, które krzywdzą organizacje sportowe "angażując się w niesportowe sprawy". 
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie SPORT gimnastyka artystyczna gimnastyka Władimir Putin

Poparł Putina, teraz ma problemy. Toczy się postępowanie

Podczas ostatnich zawodów PŚ w Dosze rosyjski gimnastyk Iwan Kuliak, który zajął trzecie miejsce, na podium pojawił się ze znakiem "Z" na koszulce. Symbol ten kojarzy się z rosyjską agresją na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego. Teraz Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) zamierza odpowiedzieć na szokujące zachowanie sportowca.
Zobacz więcej na temat:  gimnastyka gimnastyka sportowa SPORT wojna na Ukrainie

TYLKO U NAS Rosjanie wciąż mogą startować. Polski mistrz protestuje

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) nie wykluczyła rosyjskich i białoruskich sportowców ze startów. Taka decyzja nie podoba się władzom Polskiego Związku Gimnastycznego, które zapowiadają protest. - Sportowcy z tych krajów nie powinni uczestniczyć w żadnych międzynarodowych zawodach - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Leszek Blanik, mistrz olimpijski z Pekinu oraz aktualny prezes PZG. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT gimnastyka sportowa gimnastyka opinie

Najstarsza medalistka IO. Sport to tylko część jej historii

Wojna sprawiła, że zamiast marzyć o medalach, musiała walczyć o przetrwanie. Węgierska gimnastyczka Agnes Keleti zapisała się w wyjątkowy sposób nie tylko w historii swojej dyscypliny, ale całego sportu. Kobieta, która zdobyła pięć złotych medali igrzysk olimpijskich, w styczniu obchodziła swoje setne urodziny, a jej życie jest materiałem na film.
Zobacz więcej na temat:  SPORT gimnastyka gimnastyka sportowa igrzyska olimpijskie

"Dyscyplina i ograniczenia". Piotr Galus o organizacji pracy siłowni i klubów fitness

W ramach IV etapu odmrażania gospodarki działają już siłownie, baseny, kluby fitness, parki rozrywki i sale zabaw. W siłowniach i klubach fitness może przebywać jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych, a poszczególne sprzęty muszą stanąć co najmniej półtora metra od siebie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo gimnastyka siłownia fitness Ministerstwo Rozwoju Daniel Wydrych Piotr Galus