Joanna Jabłczyńska: trening to dla mnie katharsis

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 12:13
- Nie mam tak zwanych "wolnych przebiegów", chwili by usiąść na kanapie i obejrzeć serial. Cały czas coś robię, ale to jest mi potrzebne. Bez sportu rzadnej z moich prac nie wykonałabym tak, jak należy - mówi Joanna Jabłczyńska. -Dla mnie trening jest ważny jak oddychanie. Ja muszę znaleźć ten czas - dodaje.
Audio
  • Joanna Jabłczyńska opowiada, jak łączy prace w kancelarii i na planie, ze sportowymi treningami (Czwórka/Rozbiegani)
Joanna Jabłczyńska i Karina Terzoni
Joanna Jabłczyńska i Karina TerzoniFoto: Paweł Malinowski/Czwórka

Joanna Jabłczyńska od lat łączy swoje dwie wymagające prace, aktorki i prawniczki, ze sportem. Dziś można powiedzieć, że żaden ze sportów nie jest jej obcy. Jako ambasadorka Orlen Warsaw Maraton zaprasza na towarzyszący my 10-kilometrowy bieg Oshee. - Ja ten dystans chcę przebiec z uśmiechem na twarzy - zdradza w Czwórce. - 10 km to nie jest największy dystans, jaki w swojej karierze biegowej zrobiłam. Biegam dla przyjemności i po to, żeby na mecie dalej się uśmiechać - wyjaśnia. 

Każdy sportowy sezon aktorki wygląda inaczej, czasem trenuje sama, czasem decyduje się na trenera, w zależności od wyzwań jakie na nią czekają. - Teraz trenuję sama, ale systematycznie. Motywacji mi nie brakuje, bardziej brakuje czasu - przyznaje w rozmowie z Kariną Terzoni. 

Jaki Mecenas pomaga Joannie Jabłczyńskiej podczas treningów? Jakie największe wyzwanie sportowe podjęła w swoim życiu? I jak łączy bieganie ze zwiedzaniem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  


***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Joanna Jabłczyńska (aktorka, prawniczka, ambasadorka Orlen Warsaw Maraton)

Data emisji: 14.04.2018

Godzina emisji: 10.16

pj

Czytaj także

Strażak na biegowym szlaku. Sportowe rekordy Bartłomieja Przedwojewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 11:00
W środowisku biegaczy mówi się o nim, że jest nowym objawieniem biegów górskich. Bartłomiej Przedwojewski, wielokrotny mistrz Polski w biegu anglosaskim, skyrunningu oraz długodystansowym biegu górskim w Czwórce opowiadał o swoich sportowych dokonaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Świerc: mam napęd na cztery koła

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 16:00
- Biegam w górach i nigdy nie będę samochodem wyścigowym, ale czasami, na spontanie, lubię wystartować na płaskim - tak mistrz Polski w biegach górskich Marcin Świerc podsumowuje swój udział w Półmaratonie Warszawskim. 
rozwiń zwiń