Czy prawdziwa miłość może się kiedyś skończyć?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 19:55
Ze statystyk wynika, że w ciągu ostatnich lat coraz więcej par decyduje się na związki nieformalne. O plusach i minusach zarówno życia "na kocią łapę", jak i w tradycyjnym małżeństwie, porozmawiamy w czwartkowe popołudnie.
Ślub
ŚlubFoto: Glow Images/East News

Jak wygląda miłość bez ślubu? Łatwiej się żyje, łatwiej się rozstać. Nie trzeba także organizować "imprezy dla rodziny”, która najczęściej pochłania ogromne koszty. Poza tym, jak dowodzi amerykański socjobiolog Robert Wright, "człowiek został skonstruowany przez naturę tak, żeby tęsknił za wieczną miłością, żeby mógł się zakochać. Ale z pewnością nie został stworzony do wierności".

Czytaj także: Smak pierwszej miłości jest niezapomniany <<<

Czy zatem długoletnie związki przestają powoli być normą, a stają się ewenementami? Czy u ich podstaw nie leży miłość, a wyłącznie strach przed samotnością? A przede wszystkim, czy prawdziwa miłość może się kiedyś skończyć?

Zapraszamy do dyskusji w audycji "Się mówi". W czwórkowym studiu pojawią się Agnieszka Przybysz, ekspert ds. relacji międzyludzkich, a także student stołecznej UKSW Stanisław Szeliga.

Audycja startuje w czwartek, 2 października, o godz. 14.00.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uczciwy jak Polak? "Każdy z nas ma swoją własną etykę"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:00
Nastolatek oddał znaleziony portfel wraz z zawartością – 20 tys. zł. Motorniczy w stołecznym metrze zwrócił pewnej staruszce torebkę. Czy takie zachowanie to norma? Niestety okazuje się, że nie zawsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze to wciąż tabu. Słusznie?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 12:00
Nie lubimy mówić o swoich zarobkach. Często uważamy wręcz, że to nie przystoi i jest w złym tonie. Coraz bardziej za to lubimy i cenimy tych, którzy odważnie przyznają się do tego, że umieją oszczędzać. Oznaka kryzysu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi Polacy - zdolni, ale bezrobotni

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 10:56
Prawie dwa miliony Polaków w wieku od 15 do 34 nie uczy się ani nie pracuje. Ich liczba systematycznie rośnie od pięciu lat. Czy to konsekwencja nadopiekuńczości rodziców? A może po prostu lenistwo. O tym porozmawiamy w poniedziałkowej audycji "4 do 4".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od nadmiaru bodźców, przez izolację, do schizofrenii. Jak nie zwariować?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 17:48
W środkach komunikacji miejskiej i na ulicach można codziennie spotkać tysiące osób ze słuchawkami na głowie, pogrążonych we własnych myślach. Czy to forma odcięcia od szarej rzeczywistości, potrzeba izolacji, prawdziwa pasja do muzyki, czy coś jeszcze innego?
rozwiń zwiń