Dredy wchodzą na salony

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 18:50
W kinach można już zobaczyć doskonały film dokumentalny "W drodze do Jah", który poświęcony jest Jamajce, muzyce reggae i rastafarianizmowi. To kolejny krok popularyzujący ten ruch, jamajskie brzmienia i co za tym idzie też dredy.
Audio
  • Noszenie dredów nie musi wiązać się z byciem fanem kultury jamajskiej (Czwórka/Mówi się)
Dredy
DredyFoto: Glow Images

Artur Liebhart, dyrektor festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc, bardzo chwali produkcję, w której wystąpili m.in. Gentleman i Alborosie. Jego zdaniem "W drodze do Jah" to nie jest film o rozwoju i popularności muzyki reggae. - Główną osią jest raczej podróż na Jamajkę białych artystów, którzy podjęli się grania reggae i traktowani są tam, jak swoi. Spojrzenie na ten kraj z ich perspektywy, również nam pomaga lepiej go zrozumieć - przekonywał w Czwórce.
PRZECZYTAJ: Dready. Odzwierciedlenie naszej duszy

Michał Wiesiołek ze strony dredy.pl uważa, że popularności kultury jamajskiej w Polsce nie można mierzyć tylko liczbą osób, które noszą tę specyficzną fryzurę. - To jest kwestia bardzo osobista. Niektóre fryzury są raz modne, raz mniej. U mnie co ciekawe dredy wyszły od muzyki, którą wcale nie było reggae, ale punk rock i metal - powiedział gość "Się mówi".
Czy łatwo jest dbać o dredy? Jak długo trzeba zapuszczać włosy, by móc w ogóle zgłosić się do fryzjera na zaplątanie warkoczyków? Dowiesz się o tym z zapisu audycji.
ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobra fryzura doda ci urody

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 15:00
Nieodpowiednio dobrana fryzura może oszpecić nawet najładniejszą twarz. Zaś dobry stylista sprawi, że będziemy wyglądać jak gwiazda filmowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naprawdę wyczesana praca! Jak zostać fryzjerem?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 15:22
Dobry fryzjer potrafi dokonać prawdziwe cuda, całkowicie zmieniając nasze oblicze. Nic dziwnego, że usługi mistrzów w tym fachu są wysoko wyceniane, a żeby dostać się do popularnych salonów należy wizytę zaplanować z kilkudniowym wyprzedzeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gentleman: na Jamajce reggae jest religią

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 15:22
Chociaż nie urodził się na Jamajce tylko w Niemczech, od ponad dekady jest jedną z największych międzynarodowych gwiazd muzyki reggae. - W muzyce nie liczy się narodowość, ale to, czy czujesz jej ducha, jesteś szczery i prawdziwy. Mnie zaakceptowali jamajscy muzycy, bo wiedzieli że właśnie taki jestem - powiedział w Czwórce Gentleman.
rozwiń zwiń