X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Naprawdę wyczesana praca! Jak zostać fryzjerem?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 15:22
Dobry fryzjer potrafi dokonać prawdziwe cuda, całkowicie zmieniając nasze oblicze. Nic dziwnego, że usługi mistrzów w tym fachu są wysoko wyceniane, a żeby dostać się do popularnych salonów należy wizytę zaplanować z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Audio
  • Początki w zawodzie fryzjera są trudne, ale wytrwałych czeka wiele interesujących perspektyw (Czwórka/Mamy to)
Naprawdę wyczesana praca Jak zostać fryzjerem?
Foto: Glow Images/East News

Szkoły przygotowujące do tego zawodu są oblegane. - Nasza placówka ma dwie jednostki kształcące w tym kierunku - technik usług fryzjerskich i fryzjer. Różnią się przede wszystkim długością nauki, bo technikum to cztery lata, a szkoła zawodowa trzy. Jednym z elementów edukacji są oczywiście praktyki, które często stają się już na trzecim roku technikiem zalążkiem prawdziwej pracy - mówi Ewa Wąsowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie.
PRZECZYTAJ: Antoni Cierplikowski - ścinał kobiety "na chłopczycę"

A co z osobami, które ukończyły liceum ogólnokształcące i dopiero po maturze zdały sobie sprawę, że ich prawdziwe powołanie to kreatywne wykorzystanie nożyczek i innych przyrzadów fryzjerskich? Nic straconego! Wprowadzono dla nich kursy kwalifikacyjne i każdy uczeń po skończeniu szkoły może się na nie zapisać. - Trwają najczęściej przez rok, a potem kandydaci przechodzą pierwsze egzaminy zawodowe i mogą otrzymać świadectwo potwierdzające przygotowanie zawodowe - wyjaśniła Wąsowska.
Zarobki początkującego fryzjera są nieduże. Trzeba się sporo nastać i napracować, dostając do ręki ok. 800-1000 zł. Na ile możemy liczyć później? Kto ma najlepsze predyspozycje do pracy w tym zawodzie? Wysłuchajcie nagrania audycji "Mamy to"!
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyplom ASP nie czyni cię wyjątkowym

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 16:35
Agata Radomińska jest absolwentką wrocławskiej ASP. Czy bohaterka reportażu Czwórki żyje z malarstwa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co czeka absolwentów zawodówek? Idzie lepsze!

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 16:35
Jak wynika z raportu GUS aż 24 procent Polaków wyraża chęć i gotowość do pracy za granicą. Najczęściej wybierane kierunki to Wielka Brytania i Niemcy, a drugie z tych społeczeństw coraz szybciej się starzeje, w związku z czym sporo ofert zatrudnienia dotyczy opieki nad seniorami. Umiejętności w tym temacie są na wagę złota, a jakie inne zawody zyskują z każdym rokiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Wojtacha: dziennikarstwo to zawód wynikający z pasji

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 11:00
- Jeździmy do ludzi w najbardziej dramatycznych momentach ich życia. W takich sytuacjach musimy mieć dużo empatii - mówi Anna Wojtacha, korespondentka wojenna, autorka książki "Kruchy lód. Dziennikarze na wojnie".
rozwiń zwiń