X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Perspektywy młodych na rynku pracy? Całkiem dobre!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 16:45
- Jest coraz więcej ofert staży, praktyk, w dodatku płatnych. Firmy zaczynają też kłaść nacisk na to, by zagwarantować umowę o pracę. Wygląda to naprawdę znacznie lepiej niż jakiś czas temu - przekonywała w Czwórce Urszula Zając-Pałdyna, ekspert rynku pracy.
Audio
  • Sytuacja studentów i absolwentów na rynku pracy zmienia się na lepsze (Czwórka/Się mówi)
Ludzka twarz państwowego urzędnika
Ludzka twarz państwowego urzędnikaFoto: Fot.: Glow Images

Pomyślne wieści nie wszystkich przekonują. Sytuacja na rynku pracy niepokoi coraz młodszych ludzi. Jedna z uczestniczek sondy Czwórki przyznała bez ogródek, że boi się tego, iż nie uda się jej odłożyć pieniędzy na emeryturę. - Co prawda jestem młodą osobą, ale już teraz się obawiam o to, co będzie w przyszłości. To co dzieje się na rynku pracy, sytuacja demograficzna nie napawają optymizmem. Mam kilka znajomych osób i ludzi w rodzinie, którzy latami pracują na śmieciówkach - powiedziała Justyna, social media manager w jednej z warszawskich firm.
Z jednej strony niepokój i obawy o przyszłość, a z drugiej coraz większa liczba ofert pracy dla młodych ludzi. Jak to ze sobą koresponduje? - Nie ma wątpliwości, że z roku na rok jest wzrost możliwości dla studentów i świeżo upieczonych absolwentów. Chodzi zarówno o pracę stałą, jak i ciekawe staże - powiedziała w "Się mówi" Urszula Zając-Pałdyna z grupy "Pracuj".
PRZECZYTAJ: Jest praca dla absolwentów!

Studentka SGH Gabriela Przekop potwierdziła tę tezę. - Dla studentów mojej uczelni jest naprawdę dużo ofert i możliwości. Bardzo często są to praktyki i staże płatne, co też stanowi duży atut. A mówimy o pieniądzach, które dla studenta są naprawdę przyzwoite - przekonywała.
Zdaniem Zając-Pałdyny powoli zmienia się też sytuacja jeśli chodzi o oferowanie młodym ludziom umów o pracę. - Część pracodawców chwali się tym, że oferuje właśnie tę najbardziej korzystną dla pracownika ofertę zatrudnienia i to pozwala im wyławiać z rynku najlepszych kandydatów. Niezwykle istotne jest jednak to, żeby w trakcie studiów nie załamywać rąk podpisując kolejną umowę o dzieło, tylko gromadzić doświadczenie, bo ono będzie naszym największym atutem już po zakończeniu edukacji - powiedziała ekspertka.
ZOBACZ TEŻ: Miłosz Brzeziński: nie zwlekajmy z pierwszą pracą

Więcej o sytuacji młodych ludzi na rynku pracy, zmianach w podejściu wielkich firm i korporacji - w nagraniu "Się mówi".
ac/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Humanista - wykształcony, zdolny... bezrobotny

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 10:00
- Jak nazywa się w Polsce humanistów? - Bezrobotni. Ten popularny żart przestaje być zabawny, gdy pod lupę weźmiemy trudną sytuację zawodową tysięcy ludzi, kończących każdego roku studia na przykład na wydziałach historii, bądź filozofii. Czy humaniści przestali być w naszym kraju potrzebni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dziś warto iść na studia?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 12:20
Podobno aż 79 procent maturzystów uważa, że studia nie gwarantują dobrej pracy. Mimo to aż 3/4 z nich wybiera się na wyższe uczelnie. Po co? Justyna Dżbik zapytała Miłosza Brzezińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co czeka absolwentów zawodówek? Idzie lepsze!

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 16:35
Jak wynika z raportu GUS aż 24 procent Polaków wyraża chęć i gotowość do pracy za granicą. Najczęściej wybierane kierunki to Wielka Brytania i Niemcy, a drugie z tych społeczeństw coraz szybciej się starzeje, w związku z czym sporo ofert zatrudnienia dotyczy opieki nad seniorami. Umiejętności w tym temacie są na wagę złota, a jakie inne zawody zyskują z każdym rokiem?
rozwiń zwiń