Zmysłowe zakupy to przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 15:00
Odpowiedni dobór zapachów, muzyki i wystroju to tylko część zabiegów, by klient czuł się dobrze w sklepie. Nadchodzi czas zakupów, które jednocześnie są relaksem.
Audio
  • Specjaliści od marketingu sensorycznego sprawiają, że konsument odczuwa w określonym sklepie komfort i przyjemność (Czwórka/Się mówi)
Odpowiedni dobór kolorów, światła, zapachu i muzyki lecącej w tle może sprawić, że z przyjemnością wrócimy na zakupy
Odpowiedni dobór kolorów, światła, zapachu i muzyki lecącej w tle może sprawić, że z przyjemnością wrócimy na zakupyFoto: Glow Images

Jednym z powodów, dla których liczne grono konsumentów zrezygnowało z chodzenia do galerii handlowych czy marketów na rzecz zakupów w internecie, jest spokój, brak pośpiechu. - Łatwiej nam dokonywać decyzji o zakupie, gdy jest nam ciepło, miło i przyjemnie. Coraz częściej rozumieją to też właściciele sklepów - potwierdziła Aleksandra Potrykus-Wincza, specjalistka ds. marketingu.
Ludzie odpowiedzialni za marketing sensoryczny zajmują się taką aranżacją wnętrza, doborem zapachów i muzyki w tle, żeby klienci czuli się w sklepie dobrze. - Chodzi o komfort i to, by goście odczuwali przyjemność z przebywania w tym miejscu - sprecyzowała ekspertka.
Potrykus-Wincza zdradziła też inne sposoby na przyciągnięcie konsumentów. Przekonywała zarazem, że odwoływanie się do ich zmysłów to proces długofalowy, ale warto się na taką inwestycję zdecydować.
***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadził: Piotr Firan

Gość: Aleksandra Potrykus-Wincza, specjalistka ds. marketingu
Data emisji: 22.12.2014
Godzina emisji: 14.00
ac/kd

Czytaj także

Internetowe oszustwa, czyli jak dajemy się nabrać w sieci

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 17:20
Wyimaginowane wakacje Zilli Van Den Born pokazują, jak łatwo nami manipulować w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska - wielka galeria handlowa

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 10:00
Polska zajmuje się w ścisłej czołówce krajów z największą powierzchnią handlową. - W marketach reperujemy swoje poczucie wartości - mówi Krzysztof Martyniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz bardziej realna miłość wirtualna

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 15:40
Portale randkowe rosną w siłę z tygodnia na tydzień. Tysiące Polaków wyszło z założenia, że partnera najłatwiej znaleźć w internecie.
rozwiń zwiń