Rumunia śladem Draculi

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 18:20
Nie miał co prawda wiele wspólnego z hrabią z wielkimi zębami, ale jest jedną z kultowych postaci popkultury. Gdyby nie on, mało kto wiedziałby o Transylwanii.
Audio
  • Transylwania, zwana też Siedmiogrodem, to jeden z piękniejszych zakątków Rumunii (Czwórka/Mamy to)
Wejście do kamienicy w Sighioarze, gdzie urodził się Vlad Dracula
Wejście do kamienicy w Sighișoarze, gdzie urodził się Vlad DraculaFoto: Lukasz Kotlewa / Wikipedia / CC

Tę krainę historyczną, nazywaną też Siedmiogrodem, położoną na Wyżynie Siedmiogrodzkiej w centralnej Rumunii, rozsławiły właśnie przygody Draculi. - Podróż jego śladem zaczynamy od przepięknej Sighișoary, gdzie się urodził. Wciąż jest tam kamienica, w której przyszedł na świat, działa też restauracja, gdzie można wypić wino Vlad - opowiada Magdalena Pinkwart, przewodniczka.
Dalszym punktem podróży powinno być, zdaniem specjalisty Sergiusza Pinkwarta, pogranicze Wołoszczyzny i Transylwanii. Znajdują się tam chociażby dwa zamki, położone niezwykle malowniczo, w których Vlad Dracula miał urzędować.
Niezwykle ważnym punktem wycieczki śladami kultowej postaci jest oczywiście Bukareszt. Eksperci przybliżyli te miejsca w stolicy Rumunii, o których koniecznie należy pamiętać przy okazji podróży.
***
Materiał przygotowała: Ela Burza
Gość: Magdalena Pinkwart, przewodniczka i Sergiusz Pinkwart, bloger
Data emisji: 02.02.2015
Godzina emisji: 15.30
Materiał wyemitowano w audycji "Się mówi".
ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rumunia - kraj bardzo nieoczywisty

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 20:32
– Jeszcze kilka lat temu był to kraj przez Polaków zupełnie nieodkryty - mówi Ruxandra Ana, dyrektorka Rumuńskiego Ośrodka Informacji Turystycznej. – Natomiast dziś na ulicach miast bardzo często słychać język polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamek Drakuli z windami w studni

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 14:00
Wampir z Transylwanii czyli Drakula jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci popkultury. W samej Rumunii dużo istotniejszy jest Vlad Palownik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arkady Paweł Fiedler - miłość do podróży dziedziczona w genach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 12:20
- Niewiarygodne upały, wiatr we włosach i sztywny kark - tak podróż Fiatem 126p przez Czarny Kontynent wspomina Arkady Paweł Fiedler, wnuk wielkiego polskiego podróżnika.
rozwiń zwiń