X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żegnamy prof. Władysława Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 20:00
4 maja odbył się pogrzeb Władysława Bartoszewskiego. Czwórka postanowiła uczcić jego pamięć specjalnymi audycjami.
Audio
  • Prof. Władysław Bartoszewski w archiwalnych nagraniach Polskiego Radia, a także wspomnieniach stołecznych licealistów, którzy spotkali go w ubiegłym roku (Czwórka/Profesor Bartoszewski wiecznie młody)
  • Wartości prof. Bartoszewskiego - rozmowa z prof. Włodzimierzem Borodziejem, a także Heleną Urbańską, Agatą Strupiechowską i Janem Zagdańskim (Czwórka/Się mówi)
Profesor Władysław Bartoszewski przez całe życie udowadniał, że trzeba być przyzwoitym. Odszedł od nas 24 kwietnia 2015 roku. Miał 93 lata
Profesor Władysław Bartoszewski przez całe życie udowadniał, że trzeba być przyzwoitym. Odszedł od nas 24 kwietnia 2015 roku. Miał 93 lataFoto: PAP/DPA/Konrad Giehr

Już jako młody człowiek wiedział, czego chce. W 1934 roku w ankiecie tygodnika dla dzieci "Moje pisemko" przyznał, że - jeśli nie zostanie geografem - chciałby być reporterem. Jego wypowiedź wydrukowano na okładce, a on sam w późniejszych wywiadach wspominał, że wówczas postanowił, że danego samemu sobie słowa dotrzyma. Pięć lat później zdał maturę w liceum o profilu humanistycznym, a już jako dojrzały polityk i publicysta na antenie Polskiego Radia opowiadał, że w równocześnie, we Lwowie do egzaminu dojrzałości podchodził Stanisław Lem. - Wszyscy mieliśmy te same tematy maturalne. Pamiętam, że ja pisałem o idei miłości ojczyzny w poezji Mickiewicza - mówił prof. Bartoszewski.

Władysław Bartoszewski. Świadek naczych czasów

W audycji "Profesor Bartoszewski wiecznie młody” pokazaliśmy życie młodego Profesora - późniejszego wielkiego autorytetu dla polityków, ludzi nauki i kultury. W programie zdradzaliśmy ciekawostki z życia, konfrontowaliśmy także idee promowane przez niego z tym, co dziś myśli młodzież z warszawskich liceów. Zaś na temat wartości, które prof. Bartoszewski przekazał młodym Polakom rozmawialiśmy z gośćmi Czwórki w audycji "Się mówi".

***

Tytuł audycji: Profesor Bartoszewski wiecznie młody, Się mówi

Prowadzi: Katarzyna Węsierska, Piotr Firan

Gość: prof. Włodzimierz Borodziej (historyk z Uniwersytetu Warszawskiego), Helena Urbańska, Agata Strupiechowska i Jan Zagdański (Ognisko Teatralne "U Machulskich")

Data emisji: 4.05.2015

Godzina emisji: 11.00, 14.00

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł prof. Władysław Bartoszewski. "Był człowiekiem nadziei"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 02:00
– Był wcieleniem etosu polskiego inteligenta z jego niezależnością myślenia – mówił w audycji specjalnej w Dwójce prof. Ireneusz Krzemiński, wspominając zmarłego 24 kwietnia prof. Władysława Bartoszewskiego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Władysław Bartoszewski. "To postać symboliczna"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 14:00
W wieku 93 lat zmarł 24 kwietnia prof. Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, więzień Auschwitz, żołnierz AK.
rozwiń zwiń