Buenos Aires - miasto tańca i dobrego jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 16:00
Targi, na których można kupić praktycznie wszystko, ludzie tańczący tango na ulicach i restauracje, w których serwuje się wołowinę najlepszego gatunku - taka jest stolica Argentyny.
Audio
  • Podróżnik Łukasz Przybyłek o atrakcjach Buenos Aires (Czwórka/Się mówi)
Mniej reprezentacyjne dzielnice także mają swój urok - bywają bardzo malownicze i egzotyczne
Mniej reprezentacyjne dzielnice także mają swój urok - bywają bardzo malownicze i egzotyczneFoto: Pixabay/Domena publiczna

Buenos Aires to miasto kontrastów - znajdziemy tam i dzielnice przypominające architekturą Paryż, i bardzo biedne rejony z prowizorycznymi domami. Jadąc do tego kraju, należy wiedzieć, gdzie wymienić pieniądze.

- Działają tam dwa kursy: oficjalny kurs dolara w stosunku do peso argentyńskiego oraz kurs czarnorynkowy. Najgorsze, co możemy zrobić, to pójść do bankomatu albo oficjalnego kantoru. Na tej transakcji stracimy nawet 40 proc. gotówki - mówi podróżnik Łukasz Przybyłek.

Zdradza też, gdzie najlepiej wymienić pieniądze i podpowiada, jakich argentyńskich potraw i napojów koniecznie trzeba spróbować. Namawia również do udziału w ulicznej potańcówce, na której miejscowi porywają turystki do tańca.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Łukasz Przybyłek (podróżnik, autor bloga "Lotoholik")

Data emisji: 5.05.2015

Godzina emisji: 15.00

mg/mm

Czytaj także

Camper to sposób na wspaniałe wakacje

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 17:15
Rośnie grono fanów podróżowania camperami. Specjalnie przygotowane auta turystyczne doskonale sprawdzają się przez cały rok i dają ogromną swobodę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Obleć cały świat za grosze

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 17:25
Michał Gajewski samolotami tanich linii lotniczych przeleciał cały świat. - Podróż trwała cztery tygodnie i była ciekawym wyzwaniem - powiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gorączka złota - poszukiwawcza wyprawa do Kanady

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 15:00
Trójka przyjaciół wybiera się do kanadyjskiego Jukonu, by - wzorem dziewiętnastowiecznych poszukiwaczy - przywieźć do domu czyste złoto.
rozwiń zwiń