Camper to sposób na wspaniałe wakacje

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 17:15
Rośnie grono fanów podróżowania camperami. Specjalnie przygotowane auta turystyczne doskonale sprawdzają się przez cały rok i dają ogromną swobodę.
Audio
  • Rafał Komorowski i Honorata Olesiewicz zjechali camperem blisko 20 tysięcy kilometrów w ciągu dwóch lat (Czwórka/Się mówi)
Podróżowanie camperem daje swobodę i pełną wolność
Podróżowanie camperem daje swobodę i pełną wolnośćFoto: Glow Images

Idealnie przygotowany camper za sprawą specjalnej zabudowy zapewnia miejsce i sprzęt do przechowywania żywności i sporządzania posiłków. Ma też wydzieloną część sanitarną z ubikacją, umywalką, a czasem i prysznicem. W "Się mówi" o takim sposobie podróżowania opowiadali Rafał Komorowski i Honorata Olesiewicz. - W zeszłym roku przejechaliśmy całą Skandynawię, ok. 9 tysięcy kilometrów. W tym roku zjechaliśmy Turcję i Bałkany, pokonując dwa tysiące kilometrów więcej - powiedział Rafał.
PRZECZYTAJ: Wakacje w kamperze? Świetny pomysł!

Największym atutem podróżowania camperem jest całkowita swoboda. Tylko od nas zależy, gdzie i jaką trasą pojedziemy, w jakim miejscu zatrzymamy się na noc czy posiłek.
Jaki jest koszt takiego pojazdu? Czy gościom Czwórki podczas ich wojaży przydarzyły się ciekawe przygody? Zachęcamy do wysłuchania audycji.
Prowadzący: Piotr Firan
Goście: Rafał Komorowski i Honorata Olesiewicz, para okrążająca Europę camperem
Tytuł audycji: Się mówi
Data emisji: 5.11.2014
Godzina emisji: 14.00

ac,tj

Czytaj także

La Mancha - duch Don Kichota i magia wiatraków

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 18:24
La Mancha uznawana jest często za kolebkę hiszpańskości. To region historyczno-geograficzny w Hiszpanii, wchodzący w skład wspólnoty autonomicznej Kastylia-La Mancha, a rozsławił go oczywiście Miguel de Cervantes w swojej XVII-wiecznej powieści "Don Kichot z La Manchy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesień w Portugalii? Skuś się na surwiwal w Lizbonie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 16:00
Portugalia cieszy się wśród polskich turystów opinią wiecznie słonecznego raju. Zamiast jednak wylegiwać się na plażach, warto zaopatrzyć się w wygodne buty i ruszyć szlakiem po wąskich uliczkach Lizbony. Jak zaplanować taką podróż?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańskie parki narodowe - piękno przekraczające wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:30
Słysząc "amerykańskie parki narodowe" mamy przed oczami niesamowite widoki, ogromne przestrzenie i dziką przyrodę. Najsłynniejszy to Yellowstone. - Warto zobaczyć wszystkie z nich, bo każdy ma w sobie coś absolutnie fascynującego i przyciągającego - przekonywała podróżniczka Marta Cwalina-Śliwińska.
rozwiń zwiń