Telefon zaufania. Gdzie młodzi szukają pomocy?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 18:20
- Informacji szukają w internecie, ale po pomoc zgłaszają się do specjalistów - mówi Katarzyna Łukasiuk, konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.
Audio
  • Jak działa Telefon Zaufania? (Czwórka/Się mówi)
Młodzi ludzie wolą Telefon Zaufania od rozmowy z rodzicami, bo czasami o trudnych sprawach łatwiej rozmawia się z nieznajomymi
Młodzi ludzie wolą Telefon Zaufania od rozmowy z rodzicami, bo czasami o trudnych sprawach łatwiej rozmawia się z nieznajomymiFoto: pixabay.com

Najwięcej spraw, z którymi młodzi ludzie zwracają się do Telefonu zaufania, dotyczy relacji rówieśniczych. - Każdy problem jest dla nas ważny, każdą sprawę traktujemy priorytetowo i nikogo staramy się nie oceniać - mówi gość Czwórki. I dodaje, że pomoc nie kończy się na rozmowie. - Zawsze próbujemy znaleźć w otoczeniu dziecka życzliwą mu osobę dorosłą i rozpoczynamy mediację.

W audycji tłumaczyliśmy na czym polegają zaburzenia behawioralne oraz dlaczego coraz więcej młodych ludzi uzależnia się od hazardu. Konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży wyjaśniła też jak korzystać z tej linii.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Katarzyna Łukasiuk (konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży), Dominika Sadowska, Piotr Pluta (licealiści)

Data emisji: 10.06.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dopalacze - śmierć na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 08:00
Statystyki są alarmujące - rośnie liczba zatruć dopalaczami. W tym roku w Polsce z powodu przedawkowania tych środków zmarło już pięć osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AIDS - młodzi uważają, że to ich nie dotyczy!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 13:45
Młodzi ludzie coraz mniej boją się wirusa HIV. - Uważają, że to oklepany temat, ale mylą im się pojęcia i nie wiedzą, jak mogą się zarazić - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń