Gry dobre na wszystko. Jak wykorzystać umiejętności gracza w realu?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 16:35
Krzysztof Wojewodzic, Wojciech Urbanowicz i Konrad Chmielewski to młodzi pasjonaci, którzy postanowili przekonać świat do tego, że gry mogą uczyć, rozwijać i pomagać.
Audio
  • Krzysztof Wojewodzic, Wojciech Urbanowicz i Konrad Chmielewski udowadniają, że warto grać w gry komputerowe (Się mówi/Czwórka)
- Niewiele szkół prowadzi zajęcia przygotowujące do tworzenia gier komputerowych, a dzieciaki same to robią - mówią goście Czwórki.
- Niewiele szkół prowadzi zajęcia przygotowujące do tworzenia gier komputerowych, a dzieciaki same to robią - mówią goście Czwórki.Foto: Glow Images/East News

Goście Czwórki tłumaczyli, że długie godziny spędzone przed monitorem mogą nam przynieść wiele korzyści. - Udowodniono, że ludzie, którzy odnoszą sukcesy w "Minecrafcie", dużo szybciej uczą się matematyki - mówili goście Czwórki. - Granie rozwija koncentrację, spostrzegawczość, uczy strategicznego myślenia i umiejętnego dysponowania dostępnymi zasobami. Te umiejętności przenosimy do realnego świata.

Czytaj także
komputer internet 1200.jpg
Pokolenie Z - żyje w świecie nowych technologii

W audycji rozmawialiśmy także o tym, jak tworzy się gry komputerowe i udowadnialiśmy, że umiejętność poruszania się w wirtualnym świecie podnosi nasze szanse na znalezienie dobrej pracy. Goście Czwórki opowiadali także o wyjątkowej imprezie "Nauczanie poprzez granie", która odbędzie się już w dniach 18-19 września.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Krzysztof Wojewodzic, Wojciech Urbanowicz, Konrad Chmielewski (fani gier komputerowych, organizatorzy przedsięwzięcia "Nauczanie przez granie")

Data emisji: 9.09.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/mm

Czytaj także

Klocki typu geomag szturmem podbijają świat

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 17:30
Świat niezmiennie pędzi naprzód, co i rusz dostarczając nam interesujących nowości i ciekawostek. W ostatnich latach rozpętało się szaleństwo na punkcie magnetycznych klocków typu geomag. Zabawa nimi to nie tylko frajda dla całej rodziny, ale i pomoc naukowa czy nawet element wystroju wnętrz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Questing - turystyka z zagadkami nie tylko dla dzieciaków

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 11:39
Jeśli lubicie podchody, questing jest wymarzonym zajęciem właśnie dla was. - Dzięki tej grze nawet miejsca, które znamy już bardzo dobrze, możemy odkrywać na nowo - mówi Łukasz Wilczyński.
rozwiń zwiń