Klocki typu geomag szturmem podbijają świat

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 17:30
Świat niezmiennie pędzi naprzód, co i rusz dostarczając nam interesujących nowości i ciekawostek. W ostatnich latach rozpętało się szaleństwo na punkcie magnetycznych klocków typu geomag. Zabawa nimi to nie tylko frajda dla całej rodziny, ale i pomoc naukowa czy nawet element wystroju wnętrz.
Audio
  • Klocki Geomag zyskały popularność na całym świecie (Czwórka/Się mówi)
Klocki typu geomag
Klocki typu geomagFoto: PAP/ Wolfgang Thieme

- Klocki cieszą się ogromną popularnością u ludzi w przeróżnym wieku i obu płci. Dla najmłodszych dziewczynek jest wersja, w której elementy są różowe. Szwajcarscy producenci nikogo nie pominęli - opowiadała ekspedientka jednego ze sklepów, w których można kupić Geomag, Ewa Kusak.
Okazuje się, że zabawa klockami wciąga całe rodziny. Dowodem na to są Marcin Ozon i jego syn Kuba. - Zaczęło się prozaicznie. Na siódme urodziny Kuba dostał od jednego z wujków zestaw, który nas zaintrygował. Na początku nie wiedzieliśmy, co i jak z tym w ogóle zrobić, ale jak otworzyliśmy pudełko i wgryźliśmy się, w pełni nas pochłonęło - wspominał Marcin Ozon w "Się mówi".
PRZECZYTAJ: Największe muzeum LEGO jest w Pradze

Zestaw klocków typu geomag składa się głównie z niklowanych kulek (o średnicy 12,7 mm) oraz plastikowych pręcików, wewnątrz których znajdują się dwa magnesy neodymowe położone na końcach pręcika i połączone metalową igłą. Łącząc ze sobą te dwa elementy można zbudować bardzo dużo różnych geometrycznych figur oraz innych struktur 2D i 3D. - Od klasycznych klocków, takich jak Lego, różnią się tym, że można budować figury przestrzenne. To niesamowicie pobudza wyobraźnię, rozwija - przyznają goście Czwórki.
W niektórych europejskich szkołach Geomag jest wykorzystywany do nauki zagadnień matematycznych, fizycznych, chemicznych. Służy też często za... element wystroju. Więcej o wykorzystywaniu klocków - w nagraniu rozmów z audycji "Się mówi".
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zabawki dla psów cieszą… tylko właścicieli

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 08:49
Świecące obroże, automatycznie zamykające się kuwety dla kotów, mówiąca miska na pokarm, biurko do pracy ze specjalną półką dla czworonoga – wielu z nas uwielbia kupować dla swoich podopiecznych takie gadżety. Tylko, czy równie mocno cieszą się z nich także sami czworonożni zainteresowani?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile terabajtów informacji pomieści ludzki mózg?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 13:37
O tym, jak działa mózg każdego z nas i ile informacji tak naprawdę jesteśmy w stanie przyswoić przez całe życie, porozmawiamy w piątkowej audycji "W cztery oczy" w cyklu "Spytaj redaktora".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gry komputerowe wcale nie są złe!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 15:18
Powodują agresję, kradną czas, odrywają młodych ludzi od pożyteczniejszych czynności - tak często mówi się o grach komputerowych. Ten rodzaj rozrywki od wielu lat jest powodem niezliczonych dyskusji. Czy granie to rzeczywiście strata czasu i coś, co kompletnie nas nie rozwija?
rozwiń zwiń