Ratownik medyczny. Jak ratować ludzkie życie?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 16:41
- Ludzkie życie jest najważniejsze, a nie zawsze udaje się je uratować. Ciężko sobie wtedy radzić, trzeba mieć dużo zimnej krwi - mówią studenci ratownictwa Karolina Kosiacka i Michał Firek.
Audio
  • Jak zostać ratownikiem medycznym? Jak wygląda praca ratowników od kuchni? (Się mówi/Czwórka)
W Polsce rocznie dochodzi do 40 tys. przypadków zatrzymania akcji serca. Połowa z nich zdarza się w czasie załatwiania codziennych spraw
W Polsce rocznie dochodzi do 40 tys. przypadków zatrzymania akcji serca. Połowa z nich zdarza się w czasie załatwiania codziennych sprawFoto: Glow Images/East News

Słuchaj także
wypadek samochodowy pomoc 1200m.jpg
Udzielanie pierwszej pomocy - jak reagować?

Goście Czwórki opowiadali o tajnikach swojej pracy, ale także o studiach, przygotowujących do niej. - Ratownictwo medyczne to kierunek nastawiony na praktykę. Zaczynamy od anatomii, biochemii, ale potem uczymy się ratować życie - mówili Kosiacka i Firek. Opowiadali także o tym, które przedmioty sprawiają im najwięcej frajdy oraz w jaki sposób i na jakim etapie nauki należy zacząć praktyki zawodowe.

W Czwórce tłumaczyliśmy także podstawy udzielania pierwszej pomocy i mówiliśmy, jak korzystać w defibrylatorów dostępnych na ulicach i stacjach metra.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Karolina Kosiacka i Michał Firek (studenci ratownictwa medycznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym)

Data emisji: 16.11.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/asz

Czytaj także

Przez skalpel do szczęścia? Moda na operacje plastyczne

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 22:22
Większy biust, nowe usta, a nawet wypełnianie sobie pupy implantami - zmienianie urody jest coraz bardziej popularne. Również do Polski dotarła ta moda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Suplementy diety. Pomagają, czy szkodzą?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 17:42
- Pod względem liczby przyjmowanych dziennie tabletek - suplementów diety - jesteśmy w europejskiej czołówce - mówią Aleksandra Saletra i Aleksandra Pochadajło.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Grzesiak. Jak przekuć porażkę w lekcję życia?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 17:57
Niezdany egzamin, rozstanie z dziewczyną, przegrany mecz… co robimy w przypadku porażki? - Trzeba wyciągać z niej wnioski - mówił trener osobisty.
rozwiń zwiń