Przez skalpel do szczęścia? Moda na operacje plastyczne

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 22:22
Większy biust, nowe usta, a nawet wypełnianie sobie pupy implantami - zmienianie urody jest coraz bardziej popularne. Również do Polski dotarła ta moda.
Audio
  • Wzrasta popularność drobnych zabiegów poprawiających urodę (Czwórka/Się mówi)
Turystyka medyczna do Polski: zdecydowanie na pierwszym planie jest chirurgia plastyczna, potem leczenie niepłodności, ortopedia i stomatologia.
Turystyka medyczna do Polski: zdecydowanie na pierwszym planie jest chirurgia plastyczna, potem leczenie niepłodności, ortopedia i stomatologia.Foto: Glowimages.com

Choć wielu psychologów i obrońców naturalnej urody bije na alarm, łatwo zaobserwować, że w obecnych czasach jedną z najszybszych dróg do kariery w showbiznesie jest poprawienie sobie humoru i urody za pomocą zabiegów chirurgicznych. Kariery takich osób jak Pamela Anderson, Kim Kardashian, ale też Polek takich jak Joanna Krupa czy Natalia Siwiec, dają do myślenia wielu młodym dziewczynom.
- Ostatnio obserwujemy wzrost zainteresowania mniejszymi, mniej inwazyjnymi zabiegami. Bardziej jest to korekta urody niż fundamentalne zmiany. Poprawiają ludziom samopoczucie, dają większą pewność siebie - przekonywał lekarz medycyny estetycznej, dr Andrzej Ignaciuk.
Zdaniem eksperta nie ma nic złego w rozsądnym korzystaniu z pomocy skalpela. Opowiedział on, kto najczęściej poddaje się zabiegom i wyliczył skrupulatnie wszystkie plusy oraz minusy operacji plastycznych.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Andrzej Ignaciuk, lekarz medycyny estetycznej
Data emisji: 03.02.2015
Godzina emisji: 14.00

ac/kd

Czytaj także

Otyłość polskich dzieci jest jak plaga

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 14:43
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Mogą być pierwszym pokoleniem, które będzie żyć krócej niż ich rodzice
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychoterapia przez internet? "Klikanie jest łatwiejsze niż rozmowa"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 18:00
- Z moich doświadczeń wynika, że to równie skuteczna forma psychoterapii, jak sięganie po porady w tradycyjnych gabinetach - przekonuje Ilona Olczak, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Przytulania 2015. Przytul się, to zdrowe!

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 08:00
- Przytulanie jest bardzo ważne dla naszego zdrowia, nie tylko psychicznego - przekonuje Justyna Szczygłowska, psycholog.
rozwiń zwiń