X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Transplantologia. Jak dzielić się swoim życiem?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 17:20
- Chcemy dobrze, ale mało wiemy - tak poziom naszej wiedzy o transplantacji ocenia prof. Roman Danielewicz. - Jest trochę niedociągnięć, ale idziemy w dobrą stronę.
Audio
  • Co powinieneś wiedzieć, żeby zostać świadomym dawcą narządów? (Się mówi/Czwórka)
W programie pytaliśmy także słuchaczy Czwórki, czy życzą sobie, by ich organy służyły po ich śmierci kolejnym ludziom. Jak się okazuje młodzi ludzie mają na ten temat podobne zdanie
W programie pytaliśmy także słuchaczy Czwórki, czy życzą sobie, by ich organy służyły po ich śmierci kolejnym ludziom. Jak się okazuje młodzi ludzie mają na ten temat podobne zdanieFoto: Glow Images/East News

Najwięcej wątpliwości rodzi się w związku z formalnościami: jak powinna wyglądać deklaracja zgody na pobranie narządów? gdzie powinno się ją deponować?. Wiele emocji budzi też "śmierć mózgu", ale z roku na rok przybywa tych, którzy bez wahania podzieliliby się swoim życiem.

- Z najnowszych badań wynika, że 55 proc. ankietowanych Polaków wyraziłoby zgodę na pobranie po śmierci narządów i tkanek - mówią autorki kampanii "Zgoda na życie". - Zaskakujące jednak jest to, że 80 proc. z nas nigdy nie rozmawiało ze swoimi bliskimi na ten temat.

Tymczasem przekazanie swojej decyzji rodzinie jest kluczowe dla późniejszego ratowania życia. W audycji tłumaczymy, jak zrobić to zgodnie z prawem i sprawdzamy, jak wyglądają kwestie transplantacji w różnych systemach religijnych.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: prof. Roman Danielewicz (dyrektor Poltransplantu), Maria Zakrzewska i Anna Iżyńska (autorki kampanii "Zgoda na życie")

Data emisji: 18.11.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak się rozstać w dobie mediów społecznościowych?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 17:35
Kiedyś po rozstaniu wystarczyło wyrzucić wspólne zdjęcia, schować prezenty od byłego partnera i wykasować jego numer, by szybko pozbyć się bolesnych wspomnień. Dziś nie jest to już takie proste.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Miller. Jak skutecznie zniszczyć swój związek?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 09:39
- Kryzysy w związkach są niezbędne, nie ma możliwości, żeby ich nie było - przekonywała w rozmowie z Czwórką Katarzyna Miller, autorka książki "Kup Kochance męża kwiaty".
rozwiń zwiń