Mateusz Grzesiak: nie bójmy się życiowych zmian!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 18:12
- Wszystkie zmiany w życiu związane są z lękiem. Ale są też nieodzowne - mówił w Czwórce psycholog i trener rozwoju osobistego Mateusz Grzesiak.
Audio
  • Mateusz Grzesiak tłumaczy, dlaczego zmiany w życiu są potrzebne, choć rozpoczynanie ich wcale nie jest łatwe (Się mówi/Czwórka)
Zdaniem Mateusza Grzesiaka każdy powinien sam dążyć do szczęścia i podejmować ryzyko związane ze zmianami w życiu, zamiast liczyć na los
Zdaniem Mateusza Grzesiaka każdy powinien sam dążyć do szczęścia i podejmować ryzyko związane ze zmianami w życiu, zamiast liczyć na losFoto: Archiwum prywatne

Słuchaj także
mateusz grzesiak pap 1200.jpg
Mateusz Grzesiak. Jak przekuć porażkę w lekcję życia?

Grzesiak tłumaczył, że zmiany są nieodzownym elementem naszego życia i nadejdą prędzej czy później. Jedyne, co możemy zrobić, to zastanowić się, czy chcemy je już, czy możemy jeszcze troszkę na nie poczekać. - Otaczająca nas rzeczywistość cały czas ewoluuje, a my musimy się do niej dostosować pod kątem emocjonalnym, intelektualnym i społecznym - podkreślał ekspert i przekonywał, że elastyczność i odwaga w podejmowaniu wyzwań to jedne z najważniejszych życiowych umiejętności.

Gość Czwórki odpowiadał również na pytania - m.in. z powodu jakich "zmian" niektórzy świeżo upieczeni ojcowie zdradzają swoje żony i dlaczego wielu menadżerów dużych firm po kilku latach pracy, zamiast awansować, traci stanowisko.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Mateusz Grzesiak (bloger, psycholog, trener rozwoju osobistego)

Data emisji: 25.11.2015

Godzina emisji: 15.00

kd/jp

Czytaj także

Obniżenie nastroju - chandra czy depresja?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 17:35
Jesienią częściej jesteśmy smutni, przygnębieni albo źli, zazwyczaj brakuje nam ochoty na aktywne spędzanie czasu, spotkania z przyjaciółmi, uprawianie sportu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Transplantologia. Jak dzielić się swoim życiem?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 17:20
- Chcemy dobrze, ale mało wiemy - tak poziom naszej wiedzy o transplantacji ocenia prof. Roman Danielewicz. - Jest trochę niedociągnięć, ale idziemy w dobrą stronę.
rozwiń zwiń