X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bezpłatne porady prawne dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 16:00
Chcesz się upewnić, czy umowa, którą podpisałeś, jest zgodna z prawem? Jeśli jesteś studentem i masz mniej niż 26 lat - możesz skorzystać z darmowej pomocy prawnika.
Audio
  • Nieodpłatne porady prawne dla studentów - jak to działa? (Się mówi/Czwórka)
Studenci najczęściej zgłaszają się do prawników po pomoc przy podpisywaniu umów dotyczących wynajmu mieszkań
Studenci najczęściej zgłaszają się do prawników po pomoc przy podpisywaniu umów dotyczących wynajmu mieszkańFoto: Glow Images/East News

Jak przyznaje Tomasz Leś z Niezależnego Zrzeszenia studentów Uniwersytetu Warszawskiego dotychczas z porad prawników korzystać mogli m.in. ludzie powyżej 60. roku życia, czy weterani. - Stwierdziliśmy, że studenci także są grupą, potrzebującą wsparcia. Przekonaliśmy więc polityków i zostali oni dopisani do tej listy - mówił gość Czwórki. Przyznał, że wiele studenckich problemów dotyczy m.in. kwestii prawnych, związanych z wynajmem mieszkań i kredytami.

W programie mówiliśmy także o tym, gdzie można się udać, by taką prawną pomoc uzyskać i jakie warunki trzeba spełnić, by rzeczywiście była ona bezpłatna. Ekspert tłumaczył także, jak udzielanie takiej pomocy wygląda w praktyce.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Tomasz Leś (Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 29.12.2015

Godzina emisji: 15.00

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego młodzi Polacy nie chcą wyprowadzać się od rodziców?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 15:50
Wyniki raportu Instytut Badań Edukacyjnych wskazują, że 75 proc. osób w wieku 25-30 lat nigdy nie zmieniło miejsca zamieszkania, a 57 proc. kończących studia nadal mieszka w domu rodzinnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studenckie życie - ile to kosztuje?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 17:40
- Mieszkający w akademiku student w Warszawie miesięcznie musi mieć 1500 złotych - mówi Ariel Wojciechowski z Parlamentu Studentów RP. - Ta kwota, przy mocnym zaciskaniu pasa, wystarczy na drobne przyjemności.
rozwiń zwiń