Bezpłatne porady prawne dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 16:00
Chcesz się upewnić, czy umowa, którą podpisałeś, jest zgodna z prawem? Jeśli jesteś studentem i masz mniej niż 26 lat - możesz skorzystać z darmowej pomocy prawnika.
Audio
  • Nieodpłatne porady prawne dla studentów - jak to działa? (Się mówi/Czwórka)
Studenci najczęściej zgłaszają się do prawników po pomoc przy podpisywaniu umów dotyczących wynajmu mieszkań
Studenci najczęściej zgłaszają się do prawników po pomoc przy podpisywaniu umów dotyczących wynajmu mieszkańFoto: Glow Images/East News

Jak przyznaje Tomasz Leś z Niezależnego Zrzeszenia studentów Uniwersytetu Warszawskiego dotychczas z porad prawników korzystać mogli m.in. ludzie powyżej 60. roku życia, czy weterani. - Stwierdziliśmy, że studenci także są grupą, potrzebującą wsparcia. Przekonaliśmy więc polityków i zostali oni dopisani do tej listy - mówił gość Czwórki. Przyznał, że wiele studenckich problemów dotyczy m.in. kwestii prawnych, związanych z wynajmem mieszkań i kredytami.

W programie mówiliśmy także o tym, gdzie można się udać, by taką prawną pomoc uzyskać i jakie warunki trzeba spełnić, by rzeczywiście była ona bezpłatna. Ekspert tłumaczył także, jak udzielanie takiej pomocy wygląda w praktyce.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Tomasz Leś (Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 29.12.2015

Godzina emisji: 15.00

kd

Czytaj także

Dlaczego młodzi Polacy nie chcą wyprowadzać się od rodziców?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 15:50
Wyniki raportu Instytut Badań Edukacyjnych wskazują, że 75 proc. osób w wieku 25-30 lat nigdy nie zmieniło miejsca zamieszkania, a 57 proc. kończących studia nadal mieszka w domu rodzinnym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studenckie życie - ile to kosztuje?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 17:40
- Mieszkający w akademiku student w Warszawie miesięcznie musi mieć 1500 złotych - mówi Ariel Wojciechowski z Parlamentu Studentów RP. - Ta kwota, przy mocnym zaciskaniu pasa, wystarczy na drobne przyjemności.
rozwiń zwiń