Studenckie życie - ile to kosztuje?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 17:40
- Mieszkający w akademiku student w Warszawie miesięcznie musi mieć 1500 złotych - mówi Ariel Wojciechowski z Parlamentu Studentów RP. - Ta kwota, przy mocnym zaciskaniu pasa, wystarczy na drobne przyjemności.
Audio
  • Jak wynajmować mieszkanie i o czym pamiętać biorąc kredyt studencki? Rozmawiamy z ekspertami i analitykami finansowymi (Się mówi/Czwórka)
Lokum, materiały edukacyjne, wyżywienie, transport - wydatki studenta różnią się w zależności od miasta, jednak specjaliści oszacowali, że  mieszczą się w przedziale 1195- 2570 zł
Lokum, materiały edukacyjne, wyżywienie, transport - wydatki studenta różnią się w zależności od miasta, jednak specjaliści oszacowali, że mieszczą się w przedziale 1195- 2570 zł Foto: Pixabay/jarmoluk/dom. publiczna

Jeśli jednak nie dostaniemy akademika, warto pomysleć o wynajęciu mieszkania z innymi studentami. - Jeśli uda się nam zebrać odpowiednią ekipę, warto poszukać mieszkania o dużym metrażu i zrzucić się na ubezpieczenie - tłumaczy Paweł Majtkowski. - Ale na pewno nie należy z tym czekać na rozpoczęcie roku akademickiego. O tej porze roku w większych miastach nie znajdziemy już żadnej rozsądnej oferty.

W audycji sprawdzamy w jaki sposób portal Flatmate dobierze nam idealnego współlokatora i tłumaczymy jakie pułapki kryją się za studenckimi kredytami.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Paweł Majtkowski (główny analityk Centrum Finansów Aviva), Ariel Wojciechowski (Parlament Studentów RP)

Data emisji: 5.10.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/pg

Czytaj także

Życie na kredycie. Młodzi zadłużają się na potęgę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 17:00
Na 8 mln Polaków w wieku 18-31 lat prawie 330 tys. ma problem z terminową spłatą zobowiązań i figuruje w rejestrze dłużników. To ponad 4 proc. całego młodego pokolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Student w wielkim mieście. Jak nie zginąć?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:00
Przed rozpoczęciem roku akademickiego warto dowiedzieć się, jakie atrakcje oferuje nam miasto, do którego planujemy wyjechać na studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy współlokator? Sprawdź, na co uważać!

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 11:42
Życie w akademiku bywa burzliwe i pełne przygód. Jak dobrać współlokatora, by przeżyć czas studiów?
rozwiń zwiń