Lekcja tańca w Czwórce. Szykujemy się na karnawał!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:00
Wyobraź sobie, że podczas imprezy wchodzisz na parkiet, a reszta sali nie może oderwać od Ciebie wzroku. Jak to zrobić? Naucz się tańczyć i zostań królem albo królową balu!
Audio
  • Grzegorz i Agnieszka Cherubińscy o tym, jak nauczyć się tańczyć (Dajesz radę/Czwórka)
Jednym z trudniejszych tańców jest tango. To pełen namiętności styl, który obrazuje ciągłą walkę dwojga partnerów
Jednym z trudniejszych tańców jest tango. To pełen namiętności styl, który obrazuje ciągłą walkę dwojga partnerówFoto: Glow Images/East News

Można uczyć się tańca podpatrując gwiazdy w teledyskach albo osoby bawiące się w dyskotekach i na weselach. Ale najlepsze rezultaty osiągniemy, kiedy zapiszemy się na lekcje tańca do profesjonalnej szkoły.

- Znam przykłady osób, które są bezkrytyczne wobec siebie, myślą, że wspaniale tańczą, a jest wręcz odwrotnie. Znam też ludzi, którzy tańczą naprawdę świetnie, a uważają, że są kiepscy. Dlatego instruktor jest bardzo pomocny, on wskaże nam kierunek - mówi tancerka Agnieszka Cherubińska.

Z audycji dowiecie się, czy na kurs tańca trzeba zapisywać się z partnerem, czy można przyjść samemu. A tancerz Grzegorz Cherubiński uczy prowadzącą podstawowych kroków rock'n'rolla i disco samby i radzi mężczyznom, czego w tańcu absolutnie nie można robić.

Zobacz, jak Marta Hoppe poradziła sobie na krótkiej lekcji tańca:

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Grzegorz i Agnieszka Cherubińscy (tancerze, pięciokrotni mistrzowie Polski w boogie woogie)

Data emisji: 4.01.2015

Godzina emisji: 12.00

mg/kd

Czytaj także

Fordanser - zawodowo rozkręca imprezy

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 16:10
Są spontaniczni, kochają taniec, świetnie się ruszają i potrafią rozmawiać na każdy temat. Ich zadanie to rozkręcenie nawet najnudniejszej imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swing. Szał endorfin na parkiecie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 17:30
- Swing królował w klubach do 1945 roku. Ale, że jego popularność nie zdążyła wybrzmieć, dziś triumfalnie powraca - mówi tancerka Martyna Stawarz.
rozwiń zwiń