Zostań nie e-mocjonalny! Wyrażaj uczucia bez emotikonów

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 16:50
Licealiści z Warszawy postanowili sprawdzić, jak nowe technologie wpłynęły na wyrażanie uczuć u nastolatków. - Wysyłamy emotikony, a nie mówimy, co czujemy. Chcemy to zmienić - zapowiadają uczniowie.
Audio
  • Na czym polega i do kogo jest skierowany projekt "Zostań nie e-mocjonalny"? (Się mówi/Czwórka)
W ramach projektu Zostań nie e-mocjonalny organizowane są warsztaty, na których młodzi ludzie uczą się jak wyrażać emocje - za pomocą słów, nie obrazków
W ramach projektu "Zostań nie e-mocjonalny" organizowane są warsztaty, na których młodzi ludzie uczą się jak wyrażać emocje - za pomocą słów, nie obrazkówFoto: Glow Images/East News

- Nasz projekt "Zostań nie e-mocjonalny!" to powrót do piaskownicy, czyli do czasów, kiedy wyrażaliśmy wprost swoje emocje - opowiadają pomysłodawcy przedsięwzięcia, które bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Zwolnieni z teorii".

Do młodych ludzi postanowili jednak dotrzeć za pomocą mediów społecznościowych, bo nie chodzi im o to, żeby całkowicie wyelimonować je z życia. Nam opowiadają, w jaki sposób zamierzają zrealizować swoje przedsięwzięcie i co w ich drużynie robi aktorka, Małgorzata Lewińska.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Data emisji: 04.02.2016

Godzina emisji: 15.30

kul/kd

Czytaj także

Telefon zaufania. Gdzie młodzi szukają pomocy?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 18:20
- Informacji szukają w internecie, ale po pomoc zgłaszają się do specjalistów - mówi Katarzyna Łukasiuk, konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastolatki bez hamulców. Co pokazują w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 15:40
Ostatnio internet obiegł filmik nagrany przez dwie nastolatki, które chwaliły się, że uprawiały seks z muzykami po koncercie w jednym z warszawskich klubów.
rozwiń zwiń