Kasety magnetofonowe. Będzie wielki powrót?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 13:00
Wyjątkowe, analogowe brzmienie - to jedna z zalet kaset magnetofonowych, za którymi tęsknić zaczynają miłośnicy muzycznego oldschoolu.
Audio
  • Kasety magnetofonowe stają się powoli gratką dla kolekcjonerów? (Się mówi/Czwórka)
Kasety magnetofonowe  powracają do łask?
Kasety magnetofonowe powracają do łask?Foto: Pixabay.com/Public Domain

Po powrocie mody na płyty winylowe do łask wracają kasety magnetofonowe. - Kojarzą się jeszcze z dzieciństwem, kiedy to muzykę nagrywało się na nie z radia - wspomina Grzegorz, muzyk z grupy Wild Books. - Teraz kasety wciąż są tanie, można pozwolić sobie na ich kolekcjonowanie.

Jak przekonywał Grzegorz kasety świetnie się nadają nawet do tego, by puszczać z nich muzykę podczas imprez. W rozmowie z Czwórką ekspert tłumaczył, jak wygląda organizowanie takich "kasetowych imprez" od strony technicznej i dlaczego warto powrócić do słuchania kaset, nie tylko z powodu sentymentu.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 16.03.2016

Godzina emisji: 15.30

kd


Czytaj także

Zostań nie e-mocjonalny! Wyrażaj uczucia bez emotikonów

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 16:50
Licealiści z Warszawy postanowili sprawdzić, jak nowe technologie wpłynęły na wyrażanie uczuć u nastolatków. - Wysyłamy emotikony, a nie mówimy, co czujemy. Chcemy to zmienić - zapowiadają uczniowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czego słuchają młodzi Polacy? "Ma być lekko i przyjemnie"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 17:50
- Młodzi słuchają muzyki popularnej: disco, rocka i disco polo - mówi dr Michał Lutostański. - Interesują się też klasyką i słuchają jej częściej niż reggae.
rozwiń zwiń