Studia po angielsku. Czy to się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 17:01
Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by studiować w języku angielskim. Coraz więcej zajęć na polskich uczelniach bowiem prowadzonych jest przez "visiting professors".
Audio
  • Studia w języku angielskim - jak się na nie dostać i jak wyglądają "od kuchni"? (Się mówi/Czwórka)
Studia po angielsku. Czy to się opłaca?
Foto: Glow Images/East News

- Studia anglojęzyczne dają dzisiejszym uczniom zupełnie inne możliwości niż mieli ich rodzice 20 - 30 lat temu, wszystkiego można dowiedzieć się na miejscu - przekonywał politolog i dwujęzyczny wykładowca akademicki dr Jan Grzymski. Zaś studentka Marta Kołodziejczak tłumaczyła, dlaczego warto wybrać dwujęzyczne klasy w liceach, a potem studiować w języku obcym w Polsce, albo brać udział w międzynarodowych programach wymian studenckich.

W audycji sprawdzaliśmy także, ile kosztować mogą anglojęzyczne studia, jak wyglądają egzaminy wstępne na nie i czym różnią się one od tych polskich. Wysłuchaliśmy także m.in. historii Zuzy Górskiej, uczestniczki programu Erasmus, oraz absolwentki liceum w klasie dwujęzycznej.

***

Tytuł audycji: "Się mówi"

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Marta Kołodziejczak (studentka Uczelni Łazarskiego w programie studiów dwujęzycznych), Dominika Kasprzyk (uczennica 2. klasy LO im. Jana Kochanowskiego w Warszawie), dr Jan Grzymski (politolog, wykładowca Uczelni Łazarskiego)

Data emisji: 22.03.2016

Godzina emisji: 14.00

kd

Czytaj także

Arlena Witt: w nauce angielskiego najważniejsza jest praktyka

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 11:11
- Warto po prostu mówić i nie bać się tego, nawet, jeśli nasz akcent wymaga dopracowania - mówi Arlena Witt, youtuberka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patenty na ściąganie? "Trzeba zmienić system nauczania"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 16:50
Notatki na ławce, w piórniku, w rękawie, "zapuszczanie żurawia do kolegi", a nawet... zestawy słuchawkowe! Pomysłowość uczniów w wymyślaniu sposobów na ściąganie nie ma granic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Co masz zadane?"- jak szkoły aranżują czas "wolny"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 16:21
Czwórkowi goście wyobrażają sobie świat bez pracy domowej. Nie są to już uczennice, a poważne ekspertki w swojej dziedzinie.
rozwiń zwiń