Wielkopostna jałmużna. Czym jest?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 16:30
Wielkanoc to czas, kiedy drugi człowiek jest najważniejszy. W "Się mówi" sprawdzimy, jak Polacy reagują na prośby o pomoc.
Wielki Post to czas duchowego przygotowania do świąt.
Wielki Post to czas duchowego przygotowania do świąt.Foto: Pixabay.com/public domain

W wielu dużych miastach w Polsce bardzo trudno jest przejść przez rynek albo przez bardziej zatłoczoną ulicę nie będąc zaczepionym i poproszonym o datek. Prosić może osoba bezdomna, turysta szukający pomocy, czy ktoś rozdający ulotki. Łączy ich jedno - zawsze jest to człowiek, który wyciąga rękę do drugiego człowieka. W audycji porozmawiamy o tym, jak reagujemy w takich sytuacjach.

W drugiej godzinie audycji sprawdzimy, jakie zwyczaje panują podczas Wielkanocy w Paragwaju. Dowiemy się między innymi jak wygląda procesja i co ma z tym wspólnego kultura indiańskiego baroku. Sprawdzimy też, co znajduje się w śląskim i kaszubskim koszyczku wielkanocnym.

***

Na "Się mówi" zapraszamy w piątek (25.03) w godz. 14.00-16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

jt/kd

Czytaj także

Festiwal Gorzkie Żale

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 15:00
Gorzkie Żale to typowo polskie nabożeństwo wielkopostne, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Rozważanie tych słów, może być odnową dla ducha.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Żale Matki Bożej Bolesnej" w Wielką Sobotę

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 17:10
Zanim podczas wielkosobotniej liturgii zabrzmi radosne Alleluja, w radiowej Jedynce Teatr Polskiego Radia przypomni słuchowisko w reżyserii Szczepana Szczykło pt. "Żale Matki Bożej Bolesnej" z 2007 roku.
rozwiń zwiń