Moda i śmieci - czy pomogą Afryce?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 12:00
Czarny Kontynent boryka się z problemem wysokiego poziomu zanieczyszczenia środowiska. Fotograf Fabrice Monteiro łącząc śmieci i modę pokazuje, jak duże to zagrożenie.
Audio
  • Fotograf Czarek Kazimierowski opowiada o afrofuturyzmie i zdjęciach Fabrice Monteiro (Się mówi/Czwórka)

Czasem zdjęcie przemawia bardziej niż słowa. Właśnie to wykorzystał w swych pracach z Afryki Fabrice Monteiro, by uświadomić nam, jak tam jest brudno i do czego to prowadzi.

Poziom zanieczyszczenia jest w Afryce wyjątkowo wysoki, dlatego zdjęcia mają  być ostrzeżeniem dla przyszłych pokoleń i ukazują wizję przyszłości, w której śmieci "zatapiają" człowieka. Jego afrofuturystyczne kreacje to postacie w strojach skonstruowanych z odpadków i gruzu.

- Przez połączenie dwóch światów: mody i śmieci fotograf chce trafić do ludzi z krajów cywilizowanych - mówi Czarek Kazimierowski, fotograf, który zdradza też, co należny zrobić, by przez fotografię zmusić do refleksji.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 26.04.2016

Godzina emisji: 15.30

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Idea "zero waste". Świat bez śmieci jest możliwy!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 16:50
Dzięki założeniom " zero waste" można maksymalnie ograniczyć ilość produkowanych odpadów. - W Szwecji 99 proc. śmieci poddawanych jest recyclingowi, zaś to, co zostaje, przerabiane jest na energię - tłumaczy Maciek Czapliński ze Stowarzyszenia Miasto jest Nasze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzęt szybko się psuje. UE chce z walczyć z producentami?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 15:49
Kraje UE produkują co roku 15 ton elektrośmieci. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest błyskawicznie psujący się sprzęt elektroniczny. Według raportu niemieckiego Urzędu ds. Środowiska z roku na rok coraz szybciej przestaje on być zdatny do użytku.
rozwiń zwiń