Czego słuchają młodzi Polacy? "Ma być lekko i przyjemnie"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 17:50
- Młodzi słuchają muzyki popularnej: disco, rocka i disco polo - mówi dr Michał Lutostański. - Interesują się też klasyką i słuchają jej częściej niż reggae.
Audio
  • O muzycznych gustach kolejnych pokoleń Polaków opowiada dr Michał Lutostański z Uniwersytetu SWPS (Się mówi/Czwórka)
Rihanna jest jedną z największych gwiazd współczesnego popu, która wystąpiła w Polsce na Openerze, a w sierpniu zagra znowu - na Stadionie Narodowym w Warszawie
Rihanna jest jedną z największych gwiazd współczesnego popu, która wystąpiła w Polsce na Open'erze, a w sierpniu zagra znowu - na Stadionie Narodowym w Warszawie Foto: PAP/EPA/Steve C Mitchell

Badania, które przeprowadzono na Uniwersytecie SWPS, potwierdzają też, że coraz częściej odchodzimy od konkretnych rodzajów muzyki na rzecz mainstreamu. - Każde pokolenie ma swoich geniuszy, którzy potem są hejtowani przez młodszych słuchaczy - wyjaśnia ekspert. - Dla fanów Davida Bowiego Lady Gaga nigdy nie będzie gwiazdą, tak jak dla wielbicieli artystki on nigdy nie będzie ikoną wszech czasów.

Okazuje się jednak, że są zespoły, których słuchają kolejne pokolenia studentów. Są też takie, które jednego dnia z offu przechodzą do mainstreamu, nie zmieniając ani jednej nuty w swoich piosenkach.  

***

Tytuł audycji: "Się mówi"

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Anna Hardej

Data emisji: 3.03.2016

Godzina emisji: 15.30

kul/jp


Czytaj także

Iza Lach i jej "Wieczna mgła". Premiera w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 20:04
rozwiń zwiń
Czytaj także

O.S.T.R.: wiem, że nie żyję tylko dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 14:30
- Czuję się bardzo dobrze i kiedy wstaję rano wreszcie nic mnie nie boli - opowiada O.S.T.R. Najnowsza i najbardziej osobista płyta rapera pt. "Życie po śmierci" opowiada m. in. o zmaganiach z chorobą.
rozwiń zwiń