Morhana. Folk metalowe uderzenie na koniec roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 13:32
Morhana zagościła u Macieja Szajkowskiego, by opowiedzieć o swojej płycie "When The Earth Was Forged", ale także planach na nadchodzący rok.
Audio
  • Morhana o płycie "When The Earth Was Forged", inspiracjach i planach muzycznych na przyszły rok (Folk Off/Czwórka)
Maciej Szajkowski, Karina Kari Duczyńska i Michał Billip
Maciej Szajkowski, Karina "Kari" Duczyńska i Michał Billip

Morhana studio 1200.jpg
Morhana: folk metal to trudna, niszowa muzyka

Morhana gra już od kilku lat, mimo to ich debiutancka płyta na rynku ukazała się dopiero pod koniec zeszłego roku. - Do wydania płyty długogrającej trzeba dojrzeć. Napisanie riffów gitarowych, dodanie prostej skocznej melodii na instrumenty solowe nie jest sztuką. A nam zależało na tym, by ludzie, którzy dostaną naszą płytę mogli się nią naprawdę cieszyć i chcieliśmy móc być z niej dumni - przekonywała w Czwórce Kari, odpowiedzialna za wokal i flety. - W warstwie tekstowej jest tam sporo odwołań do mitologii - od słowiańskiej po nordycką. W muzycznej zaś nie mogło zabraknąć melodii biesiadnych, ale także m.in., wpływów bretońskich, co słychać świetnie w utworze "Plinn" - przekonywał Michał Billip, menadżer grupy.

Dziś muzycy przygotowują materiał na kolejny krążek, dużo koncertują. Goście Macieja Szajkowskiego opowiadali w Czwórce o trasie "Folk Metal Night", której kolejne odsłony już w przyszłym roku, ale także o burzliwej historii Morhany, o kondycji polskiej sceny folk metalowej, wpływach ballad Scorpionsów, a wszystko okraszone zostało nagraniami z ostatniego wydawnictwa "When The Earth Was Forged".

Karina Duczyńska Znamy się prawie pół życia, dlatego, choć w tym zespole, jak w każdym są spięcia, kłótnie, czasem bardzo ostre, ale szanujemy się, wiemy, na co nas stać i myślę, że to jest duża siła tej grupy

***

Tytuł audycji: "Folk Off"

Prowadzący: Maciej Szajkowski

Goście: Morhana, czyli Karina "Kari" Duczyńska (flety, wokal), Michał Billip (menager)

Data emisji: 28.12.2016

Godzina emisji: 00.00

kd/pj


Czytaj także

"Nie można być znikąd". Skąd się wzięła sobótka?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 00:03
Całkiem możliwe, że ten jedyny w swoim rodzaju tajemniczy obrzęd, który odbywa się w najkrótszą noc roku, pochodzi z czasów przedchrześcijańskich. O jego pochodzeniu i oprawie muzycznej w "Folk Offie" rozmawialiśmy z Tomaszem Rokoszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzikie Jabłka. Przez Afrykę do polskich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 00:19
- Zajęliśmy się muzyką afrykańską i utonęliśmy w niej kompletnie na dobre dziesięć lat. Potem dotarliśmy do polskiej muzyki tradycyjnej. Okazało się, że te dwa światy można z powodzeniem połączyć - mówił Bartosz Gułaj.
rozwiń zwiń