Nattali Rize: ludzie rezonują z tym, co prawdziwe

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 14:08
- Ludzie muszą wierzyć w to, co artyści śpiewają, w to, że muzyka jest tym, czym my jesteśmy - mówiła w Czwórce charyzmatyczna wokalistka i gwiazda światowego reggae.
Audio
  • Nattali Rize o swoich korzeniach i koncertach w Polsce (Strefa Dread/Czwórka)
Mirosław Maken Dzięciołowski i Nattali Rize
Mirosław "Maken" Dzięciołowski i Nattali Rize Foto: Czwórka

Nattali Rize i jej australijsko-jamajski zespół powraca na objętą Czwórkowym patronatem trasę po Polsce. W towarzystwie polskich grup, na trzech klubowych koncertach promować będzie swój nowy album "Rebel Frequency" oraz czołowe polskie letnie imprezy reggae - Ostróda Reggae Festival i Festiwal Regałowisko w Bielawie.

Nattali Rize Nie chciałam być piosenkarką, ale wiedziałam, że mam coś do powiedzenia. Jestem przede wszystkim instrumentalistką, poczułam jednak, że muszę to wyśpiewać

W rozmowie z Makenem artystka reggae wspominała między innymi swoje muzyczne korzenie. - Wychowywałam się z mamą, która walczyła o prawa rdzennej aborygeńskiej ludności. To ona inspirowała mnie do tego, co dziś robię w muzyce i nie tylko - opowiadała Nattli Rize, która niezależności artystycznej nauczyła się grając na ulicach Byron Bay. - Takie granie jest fundamentalne do budowy artystycznej świadomości. Trzeba stworzyć przestrzeń i namówić ludzi do słuchania - mówiła.

Pierwsze muzyczne kroki Nattli Rize stawiała grając na gitarze i perkusji, a śpiewanie przyszło, gdy poczuła, że ma coś do powiedzenia o niesprawiedliwości na świecie i w środowisku, w którym się wychowała. A jaka jest jej recepta na szczerość w przemyśle muzycznym oraz czemu, jej zdaniem, Bob Marley nie był ostatnim muzycznym rewolucjonistą - między innymi na te i inne pytania Makena i słuchaczy Czwórki Nattali Rize odpowiadała w audycji.

Nattali Rize Muzyka, szczególnie reggae, jest czystą ekspresją. Ludzie rezonują z artystami, którzy intuicyjnie pozwalają im czuć, że są prawdziwi

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Nattali Rize (gwiazda światowego regage)

Data emisji: 28.03.2017

Godzina emisji: 22.25

jsz/kd

Czytaj także

Johny Rockers - reggae to ich punkt wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 11:30
Zespół powstał w 2014 roku w Warszawie z inicjatywy Johny'ego, producenta muzycznego, kompozytora oraz wokalisty. W Czwórce jego członkowie opowiadali o muzycznych początkach oraz o tym, dlaczego grając reggae istotne jest, aby mieć swoje własne miejsce. Słuchaliśmy także ich najnowszego krążka "Stay Connected", który ukaże się 10 marca.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Futurelight: nasz debiut przyniesie coś świeżego

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 14:50
Tuż przed rozpoczęciem objętej patronatem Czwórki trasy koncertowej, w "Muzycznym Lunchu" pojawił się wokalista i gitarzysta Futurelight Adrian Sęk. Skąd muzycy tego zespołu biorą koncepcję na swoją twórczość?  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Lins: kariera niekoniecznie mnie dotyczy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:49
- Dla mnie to słowo na wyrost, kojarzy mi się z czymś wielkim - mówi w Czwórce wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jaka jest historia powstania piosenek jej najnowszej EP-ki, którą zapowiada singiel "Save me Boy"?    
rozwiń zwiń