Rootstone z Ostródy do Czwórki. Laureaci naszej nagrody zagrali w Czwórce [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2024 18:50
Rootstone w Ostródzie dali energetyzujący koncert i zgarnęli nagrodę Czwórka Positive Music Contest podczas Ostróda Reggae Festival 2023. W niedzielny wieczór zagrali koncert w Czwórce.    
Rootstone to zwycięzcy Czwórka Positive Music Contest podczas Ostróda Reggae Festival 2023.
Rootstone to zwycięzcy Czwórka Positive Music Contest podczas Ostróda Reggae Festival 2023. Foto: mat.pras.

Zespół Rootstone powstał w Wielkiej Brytanii w 2016 roku, a w jego skład wchodzą muzycy z Polski, Angoli i Ugandy. Koncertują głównie w Anglii, zarówno na klubowych, jak i festiwalowych scenach. Ich muzyka to głębokie korzenne reggae z dodatkiem elementów dubu we własnym niepowtarzalnym stylu.

ZOBACZ KONCERT: 

Źródło: Youtube / Rootstone - Koncert w Czwórce

Koncerty Rootstone to eksplozja energii, która udziela się również publiczności, czyniąc z ich występów wyjątkowe doświadczenia. W 2023 roku Rootstone wzięli udział w Ostróda Reggae Festiwal, gdzie zdobyli pierwszą nagrodę w Konkursie Czwórka Positive Music Contest.

Mateusz, Rogger i Rafał, reprezentanci zespołu, tuż po wygranej podkreślali, że poziom konkursu był bardzo wysoki i cieszyli się z tego, bo ta nagroda dzięki temu przybiera inny wymiar. - Cieszymy się z kwalifikacji do tego konkursu i możliwości poznania tak wielu osób z tak zacnych zespołów - przyznali. Sama Ostróda oczarowała również afrykańskiego członka Rootstone. Zwrócił uwagę na niezwykłą, rodzinną, oszałamiającą atmosferę festiwalu, pozytywną energię Ostróda Reggae Festival. 

Jako laureat Konkursu Zespołów Emerging Bands Rootstone zagrał również na jednym z największych festiwali w Europie - Pol’and’rock Festival 2023. Zwieńczeniem poprzedniego sezonu była nagroda Beacon Urban Music Awards (BUMA 2023), którą zespół otrzymał w kategorii Dancehall/Reggae.

Ich pierwszy album, "Must Resist", ukazał się w 2023 roku. Grupa wydała również winylowego singla.
- Muzyka może zmieniać świat, a muzycy mają moc uzdrawiania innych. To właśnie jest nasza odpowiedzialność, by wysyłać naszym słuchaczom pozytywny przekaz - mówili podczas audycji w Czwórce.

Zespół wystąpił na żywo w studio Czwórki 17 marca (niedziela) o godz. 19.00. 

Rootstone live Ostróda Reggae Festival - Czwórka Positive Music Contest 9-07-2023, full show/Positive Music Promotion

***

Na audycję z cyklu "Strefa Dread" w każdą niedzielę o 19.00 zaprasza Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

pj/wmkor

Czytaj także

Rośnie nowa generacja fanów reggae. Ostróda łączy pokolenia i zbliża ludzi

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 14:00
Ostróda Reggae Festival to nie tylko okazja, żeby posłuchać najlepszych artystów reggae, to także doroczne miejsce spotkań towarzyskich. Na festiwal od lat przyjeżdżają fani z kraju i z zagranicy. Często w polskiej stolicy reggae spotykają się całymi rodzinami. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ostróda Reggae Festival 2023. Rootstone wygrali Czwórka Positive Music Contest

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2023 09:55
Ostróda Reggae Festival 2023 już za nami, a ostatniego dnia poznaliśmy laureatów Czwórka Positive Music Contest - to brytyjski zespół Rootstone. Wkrótce zagrają na naszej, Czwórkowej scenie. 
rozwiń zwiń